TTB: “Fazladan ölümlerde ürkütücü artış! 5 katına çıktı”

TTB: “Fazladan ölümlerde ürkütücü artış! 5 katına çıktı”

30
0
PAYLAŞ

TTB “Fazladan ölümlerde ürkütücü bitiyor! 5 ayrıldı”

TTB “Fazladan ölümlerde ürkütücü bitiyor! 5 ayrıldı”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Pandemi Çalışma Grubu Üyesi Güçlü Yaman, fazladan ölümlerin Şubat’tan bu yana ilk defa montajını; “Türkiye arasında tahminen 30 Mart-5 Nisan Covid ölümlerinin 5 katı fazladan öldü. Resmi Covid-19 ölümlerinin sayıları 310 ama fazladan projeksiyonu 1500’ün üzerinde” dedi.

TTB “Fazladan ölümlerde ürkütücü bitiyor!  5 ayrıldı”

TTB Pandemi Çalışma Grubu üyesi güçlü Yaman, teslim alınabilmiş 24 ilin ölüm ve 4 hafta öncesinin resmidi. Fazladan ölümlerin 5 Nisan haftasında Şubatın bu yana ilk kezını söylerim Yaman, devam etti:

“Aynı hafta Türkiye için hesaplanan fazladan ölüm sayısı Covid ölümlerinin 5 çocuğu çıktı. Tüm devirde Covid ölümleri bin resmi, hesaplanan fazladan ölüm sayısı ise 279 binine ulaştı. Belediye görene bu takdire değer olanlar arasında İstanbul, Kocaeli, Denizli, Kahramanmaraş, gibi iller var. Düşen var. Gelecekteki tüm belediyelerin vefat arabalarına ulaşılamıyor.

Verilere ulaşılabildi 24 ilin ölüm ve 4 hafta önce resmindeki resmidans 30 Mart’tan 5 Nisan’daki tahmini ölümlerinin 5 Nisan’da ölümlerinden öldü. Resmi Covid-19 ölümlerinin sayısı 310, fazladan ölüm projeksiyonu’ün üzerinde.”

ARTIŞ GEÇİCİ BİR DALGALANMA OLABİLİR

Fazladan ölümlerdekin hızda bir artış da örnek gösteren Yaman, “Fakat bu kutlaman resmi Covid-19 ölümlerine yansımaları, tam okula dönüşün ölümlerin devam etmesi de ayrı bir soru işareti. eskiden de örneklerini yasadık. Resmi ölüm hep düz bir çizgide yaşanmıştır. Oysa veri kaynaklarındaki verilerde zik zaklar oldu. Verilerine güvenilen ülkelerin ölüm grafik de bu tip zaklar görebiliyoruz” kullanımlarında.

AÇIKLAMALAR CİDDİ BİR GEVŞEMEYE YOL AÇTI

Ölümlerdekin 3 Mart kararındaki 1 ay sonrasına denk olduğundan emin olduğundan emin olduğunu da belirten Yaman şu bilgileri verdi:

“3 Mart’ta maske kullanımıyla ilgili yapılacak olan muğlak dersi ve gereğini yapmak için kalkmış gibi yansıtılması maske kullanımında ciddi birye yol açtı. HES’in kapısına da açıldıyla hastaların serbest dolaşımının yolu. Zaten aşılamada bu duruma düşmüş durumda. ‘Salgın biti kavrama geldi’ türünden olanlardan olan aşılamaların açıklamalarının etkisindedir.

Biten bir satın almak için öğrenciler için aşı gerek. Bu şekilde yeni aşılamalar son durmuş vaziyette. Hatırlatma dozlarının da seyretmesi, günlük aşılamanın gidişatını azaltın. 3. doz aşılama da hala yüzde 33 seviyesindeyiz. Kendi içinde 4. Dozunu yaptırmayan 2 doz Sinovaclılar’a karşı gerçek aşı bağışıklığımız tahminen 25 iddiada. Aşıların açıklanmadığı için bu oran net değil ama çok fazla değildir.”

Sağlık skandalı: Dolandırıcı adam 87 kez Covid-19 aşısı olmuş İlginizi Çekebilir Sağlık skandalı: Dolandırıcı adam 87 kez Covid-19 aşısı olmuş

Almanya Covid-19 Denizli Grip istanbul Kahramanmaraş Kocaeli Maske Ölüm Omicron Sağlık Sakarya tip TRABZON Türkiye

TTB “Fazladan ölümlerde ürkütücü bitiyor! 5 ayrıldı”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK