Yok böyle korku! 98 kez test yaptırdı, 7 doz aşı oldu

Yok böyle korku! 98 kez test yaptırdı, 7 doz aşı oldu

27
0
PAYLAŞ

Yok böyle korku! 98 kez test yaptırdı, 7 doz aşı oldu

Yok böyle korku! 98 kez test yaptırdı, 7 doz aşı oldu

Esnaf Kaşif Sevinç, pandeminin 2020 yılında aşı yaptırdı 98 kere da da oldu. Bazı günlerde aynı gün 3 farklı bir test olan KOAH hastası ve panik atak olduğu için bu kadar fazla test olduğu ve Sevin’den emin olduğunu söylüyor.

Corona hakkında bilgi düzeyi korku ve kaygı düzeyi. Hastalığa dönüştürülür. 62 Kaşif Sevinç’te ortaya çıkan bir şey.

Pandemi devam edecek kadar ‘acaba korona mı?’ endişesinden dolayı Sevinç, 98 kere Covid testi oldu. Bazı kendinden fazlaca şüphelen Kaşif Sevinç, aynı gün içerisinde 3 kere test bile verdi. Ortalama ayda 4 kere kere olan Sevinç, hastalıktan çok şeynu ve corona virüsünün testini bozduğunu belirtti.

7 DOZ AŞI EVE TORUNLARINI BİLE SOKMUYOR

Amasya’nın Merzifon ilçesinde ilçesi olan Kaşif Sevinç, “98 kere test oldum. Bende KOAH verileri var. Aynı zamanda yemeklerinde de problem var. Bu yüzden sürekli test yaptırdım. Bazen bir gün içinde hem Samsun’da hem Çorum’da hem de Merzifon’da test verdim. Bir günde 3 test verdim. Hastanelerde bana ‘amca sen burada kapacaksın’ diyorlar. Ben de ‘korkuyorum’ diyorum.

Bu süreç evime çocuklarımı, torunlarımı almadım. Kimseye yanaşmadım. İş yerimde dahil ofisime kimseyi kabul etmem. Yanımda çalışan çalışanların çayını safra içmedim. Eşimden başka yardımcısı ne yemeğini ne çayını içtim. Hastalığa karşı 7 tane aşı oldum” dedi.

“DEVAMLI ELİMDE KOLONYAYLA GEZİYORUM”

Corona virüsünçni, “Şevket hocamın tavsiyesi üzerine çok ben de bu zamana kadar yakalanmadım. Her hafta onu kontrole geliyorum. Ben de KOAH hastalıkları çıktı, sigarayı bırakalı 2 sene oldu.

Bende panik atak vardı. Bu korona benim psikolojimi bozdu. 2 tane dans ediyor. Örneğin bir yere dokunduğum zaman elimi günde 10 sefer yıkıyordum. Devamlı kolonya geziyorum.

Bir ay içerisinde 4 tane oluşturdunuz, 6 tane de oldunuz. Her yerde test gidiyorum. Ankara’da oldum, Samsun’da oldum, Çorum’da oldum, Amasya’da oldum” diye konuştu.

“BİNLERCE CORONA HASTASI BAKTIM, BÖYLESİNİ İLK KEZ GÖRDÜM”

Bu durum gidiş gelişini dile getiren hasta hastalıkları Uzman Dr. Şevket Özkaya, “KOAH hastası olan birmızdır. Coronaya yakalandığında çok ağır geçireceği için bu hayali deneyimlerini bir hastamızıdır. Koşa koşa korona mı değil mi diye testini yaptıran bir hastamızdır.

Pandemi konusunda 98 kere test vermiş. Ben hasta bakımında ama bu kadar çok test yaptıran ve bu kadar çok bu planlamayı çok az insan gördüm. Bu kadar çok test yaptıran tek hastamızdır. Hastamızın hastahanesi olduğu için yakın öğrenci bir hastadır.

Covid-19’a yakalanma riski altında olduğu için aşılarını tamamlamış ve yakın takibimizde olan bir hastadır. Kronik okul okulları için başvuru için belgelendirme işleminde test yapılıyor. Her ürününde de test yaptırıyor. Hepsi olumsuz çıktı. Hem kendini korumuş hem de maske ve mesafeye unutma. Pandemi Bey için bitti” için Kaş kullanın.

AMASYA Ankara Corona Çorum Covid-19 Maske Samsun

Yok böyle korku! 98 kez test yaptırdı, 7 doz aşı oldu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK