Sally cinayetinin şüphelisi: ‘Kurban Bayramı için aldım’

Sally cinayetinin şüphelisi: ‘Kurban Bayramı için aldım’

133
0
PAYLAŞ

2013 yılına kadar Saddam Hüseyin’in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood (60), bir bomba patlaması sonucu yüzünden yaralandı ve gazi olduktan sonra emekli oldu. Ali Challab Al-Abbood, 2017 yılında 2 kızı ve emekli öğretmen eşi Leyla Naim Al-Abbood (58) ile birlikte Eskişehir’e taşındı. Al-Abbood çiftinin kızlarından Sally Ali Challab Al-Abbood (20), evinden ayrıldı. 2 Eylül’de eve “Kahve içmeye gidiyorum” diyen ve bir daha kendisinden haber alınamayan. Ailesinin başvurusu üzerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından özel ekip kurularak yaklaşık 10 bin saat güvenlik ve güvenlik kameraları incelendi. Sally’nin en son yine Irak uyruklu arkadaşı Amjed Mohsin Mohammed ile görüştüğü ve saat 15:30 sıralarında Yenibağlar Mahallesi’ndeki evine gittiği belirlendi. Amjed Mohsin Mohammed ve Sally’nin eve girdiği ancak bir daha çıkmadığı güvenlik kameralarından anlaşıldı. Muhammed’in de birkaç kez evden elinde poşetlerle çıktığı anlaşıldı.

Sally cinayetinde şüpheli: 'Kurban Bayramı için aldım'

Sally cinayetinde şüpheli: ‘Kurban Bayramı için aldım’

Sally cinayetinde şüpheli: ‘Kurban Bayramı için aldım’

Eskişehir’de, 25 gün önce ortadan kaybolan Irak uyruklu Sally Ali Challab Al-Abboo’yu (20) öldürüp vücudunu parçaladığı iddia edilen tutuklu Amjed Mohsin Mohammed’in (28) polis ve savcılık ifadelerinde, bıçak ve çantada bulunan testereye ek olarak, evi, hırdavatçıya geri verdiği balta. “Kurban bayramından arta kalan etleri parçalamak için aldım” dediği ortaya çıktı.

Sally cinayetinde şüpheli: 'Kurban Bayramı için aldım'

2013 yılına kadar Saddam Hüseyin’in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood (60), bir bomba patlaması sonucu yüzünden yaralandı ve gazi olduktan sonra emekli oldu. Ali Challab Al-Abbood, 2017 yılında 2 kızı ve emekli öğretmen eşi Leyla Naim Al-Abbood (58) ile birlikte Eskişehir’e taşındı. Al-Abbood çiftinin kızlarından Sally Ali Challab Al-Abbood (20), evinden ayrıldı. 2 Eylül’de eve “Kahve içmeye gidiyorum” diyen ve bir daha kendisinden haber alınamayan. Ailesinin başvurusu üzerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından özel ekip kurularak yaklaşık 10 bin saat güvenlik ve güvenlik kameraları incelendi. Sally’nin en son yine Irak uyruklu arkadaşı Amjed Mohsin Mohammed ile görüştüğü ve saat 15:30 sıralarında Yenibağlar Mahallesi’ndeki evine gittiği belirlendi. Güvenlik kameraları, Amjed Mohsin Mohammed ve Sally’nin eve girdiklerini ancak bir daha çıkmadıklarını ortaya çıkardı. Muhammed’in de birkaç kez evden elinde poşetlerle çıktığı anlaşıldı.

BULGARİSTAN’A KAÇIRKEN YAKALANDI VE TUTUKLANDI

Amjed Mohsin Mohammed, Kırklareli üzerinden yasadışı yollardan Bulgaristan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Eskişehir’e getirilen Muhammed, ‘kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla mahkemece tutuklandı. Soruşturma kapsamında zanlı Muhammed’e yardım ettiği belirlenen kardeşi Asaad Mohsin M. ve arkadaşı Ammeer Muttaşar M. de Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gözaltına alınarak Eskişehir’de tutuklandı. Testere, bıçak, çanta ve zanlının çoraplarında, polis ekiplerinin Muhammed’in evinde yaptığı detaylı aramada ele geçirilen Sally’nin kanına ait izler bulundu. Kanıtlar ışığında, Sally’nin Muhammed tarafından parçalara ayrılarak evden çıkarıldığı ihtimaline karşı şehir çöplüğü ile Porsuk Çayı ve kanalizasyonda arama çalışmaları sürüyor.

TESTERE VE BALTA KIRMIZI ET KESİM SAVUNMA

Cinayet zanlısı olarak tutuklanan Amjed Mohsin Mohammed’in 1.5 yıldır Eskişehir’de bulunduğu ve kendisini ‘fizyoterapist’ olarak tanıttığı öğrenildi. Muhammed’in polise ve savcılığa verdiği ifadede Sally ile evlerine geldiği ve bir süre sonra telefonda Sally’nin evden ayrıldığı öğrenildi. Polis ekipleri, hırdavatçıya iade ettiği testere ve baltayı sorunca, yaklaşık 3 aydır aynı adreste ikamet eden Muhammedin I. Ben fizyoterapistim ama çalışmıyorum. Sally ile haziranda arkadaş olarak tanıştık. Sevgili değildik ama flört ediyorduk. Birbirimizi tanımaya çalışıyorduk. Baltayı aldım ve Kurban Bayramı’ndan kalan eti kesmek için gördüm. Sally’yi öldürmediğini söylediği ortaya çıktı, nereye gittiğini bilmiyordu.

Öte yandan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Sally’nin 2 Eylül günü saat 15.30 sıralarında Amjed Mohsin Mohammed’in evine gittiğini ve 3 Eylül günü saat 08.44’te aynı sokakta telefon sinyalinin kesildiğini belirledi. Polis, evde yaşananlarla ilgili 17 saatlik sır perdesini açmak için çalışmalarını sürdürüyor. (verilmiş)

Cinayet zanlısı Muhammed'in çoraplarında kayıp Sally'nin kan izi bulundu ilginizi çekebilir Cinayet zanlısı Muhammed’in çoraplarında kayıp Sally’nin kan izi bulundu

bomba Bulgaristan Cinayet DNA emekli Polis Eskişehir Haber Irak kahvesi Kırklareli Kocaeli kurban Polis
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK