Selin vurduğu Bozkurt’ta hayat normale dönüyor

Selin vurduğu Bozkurt’ta hayat normale dönüyor

72
0
PAYLAŞ

Kastamonu’nun sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde yaraların sarılması için hummalı bir çalışma yapılırken, uzun bir aradan sonra ilçede pazar kuruldu. 11 Ağustos’ta Bozkurt’ta yağan şiddetli yağmurun ardından Ezine Çayı taştı, birçok evi su ve çamur altında bıraktı, bazı binalar çöktü, can kaybı yaşandı.

Selin'in vurduğu Bozkurt'ta hayat normale dönüyor

Selin’in vurduğu Bozkurt’ta hayat normale dönüyor

Selin’in vurduğu Bozkurt’ta hayat normale dönüyor

Kastamonu’nun sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde, hayatı normale döndürmek için hummalı çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda yaklaşık bir aydır ilk kez selden etkilenen Bozkurt’ta semt pazarı kuruldu.

Selin'in vurduğu Bozkurt'ta hayat normale dönüyor

Kastamonu’nun selin yaşandığı Bozkurt ilçesinde, yaraların sarılması için hummalı bir çalışma yapılırken, uzun bir aradan sonra ilçede pazar kuruldu. 11 Ağustos’ta Bozkurt’ta yağan şiddetli yağmurun ardından Ezine Çayı taştı, birçok evi su ve çamur altında bıraktı, bazı binalar çöktü, can kaybı yaşandı.

Sel felaketinin ardından yaraların sarılması için yoğun bir çalışma başlatıldı. Selde hasar gören işyerleri temizlendi, yıkımına karar verilen binalar yıkıldı. Hasarlı iş yerlerinin yıkılmasının ardından bir yandan temelleri atan ekipler, diğer yandan kullanılabilir işyerlerinde yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Daha önce Bozkurt’ta Ezine Çayı’nın yanındaki Yunus Yorulmaz Caddesi üzerinde her perşembe kurulan ilçe çarşısı, sel sırasında alanın kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle 11 Ağustos’tan bu yana ilk kez Tevfik Kocabaşoğlu Caddesi’ne kuruldu.

HAYAT NORMALİNE DÖNDÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ağustos ayında yağan şiddetli yağmurun ardından selin yaralarının sarıldığı Bozkurt’taki çalışmaları inceledi. Çarşı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilçede temizlik çalışmalarını sürdüren jandarma personeliyle de sohbet etti. Jandarmaya özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Soylu, bu süreçte çok iyi bir iş çıkardıklarını kaydetti.

Bakan Soylu, Bozkurt’ta selden zarar gören bir binanın altında çalışan kepçe operatörünün fotoğraf çekme talebini geri çevirmedi. Kepçe operatörünün “Yer ve saat yerine fotoğraf çekebilirsek” talebi üzerine Bakan Soylu, “Neden yer ve zaman yok” diyerek çalıştığı alana indi. Fotoğraf çekip vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçedeki çalışmaları incelemeye devam etti.

“İLK KEZ TEZGAHIMIZI KURDUK”

Hayatın yavaş yavaş normale döndüğü ilçede market esnafı Sadullah Yıldırım, “Bozkurt ilçemizde hayat şu anda normale dönmek üzere. Burada herkes savaşıyor. İnsanlara yardım ediyorlar. Bugün ilk defa tezgahımızı kurduk, şu an normal ama önümüzdeki hafta daha iyi olabilir. Tüm halkımıza veda ediyorum. Her gün daha iyiye gidiyoruz. İnşallah daha iyi olur. Tüm halkımıza geçmiş olsun diyorum” dedi. (İHA)

İTÜ bilim adamları Bozkurt'taki sel felaketinin nedenini açıkladı ilginizi çekebilir İTÜ bilim adamları Bozkurt’taki sel felaketinin nedenini açıkladı

Bilim İçişleri Bakanı İstanbul İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Kastamonu Pazar Perşembe Süleyman Soylu Yunus
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK