Şentop’tan Türki cumhuriyetlerine FETÖ uyarısı

Şentop’tan Türki cumhuriyetlerine FETÖ uyarısı

70
0
PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Türk dünyasının manevi başkenti olarak nitelendirilen Türkistan’da düzenlenen TÜRKPA (Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamento Meclisi) 10. Genel Kurulu’na da katıldı. Geçen yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünün kutlandığını hatırlatan Şentop, şunları kaydetti:

Şentop'tan Türki Cumhuriyetlere FETÖ uyarısı

Şentop’tan Türki Cumhuriyetlere FETÖ uyarısı

Şentop’tan Türki Cumhuriyetlere FETÖ uyarısı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Türkistan’da düzenlenen TÜRKPA 10. Genel Kurulu’nda Türki Cumhuriyetlere seslendi: FETÖ’nün Türkiye dışında birçok ülkede faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Bu hain örgütün kardeş ülkeler başta olmak üzere faaliyet gösterdiği ülkeler için ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğunu bir kez daha belirtmek isterim.

Şentop'tan Türki Cumhuriyetlere FETÖ uyarısı

Türk dünyasının manevi başkenti olarak nitelendirilen Türkistan’da düzenlenen TÜRKPA (Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamento Meclisi) 10. Genel Kurulu’na Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop da katıldı. Geçen yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünün kutlandığını hatırlatan Şentop, şunları kaydetti:

TBMM’YE ÜÇ BOMBA ATILDI

– 15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ’cüler Meclisimize saldırma cüretini gösterdiler. Parlamento binamız FETÖ hainleri tarafından uçaktan atılan üç bombaya maruz kaldı. O gece tüm siyasi partilerden milletvekillerimiz saldırılara rağmen Meclis’e gelerek bir araya gelerek bu hain girişime direndiler. Yine kahraman milletimiz, tankları elleriyle durdurma cesaretini göstererek canları pahasına bu hain terör örgütüne karşı vatanımızı ve Meclisimizi korumuştur.

BİRÇOK ÜLKEDE HAREKET ETTİĞİNİ BİLİYORUZ

– Bu FETÖ örgütünün tek bir amacı olduğunu görüyoruz. Faaliyet gösterdiği ülkeyi, bulunduğu ülkelerde ele geçirmek ve örgütün kendilerine verilen faaliyet ve talimatlarını uygulamak. FETÖ’nün Türkiye dışında birçok ülkede faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Bu hain örgütün kardeş ülkeler başta olmak üzere faaliyet gösterdiği ülkelerde ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğunu tekrar belirtmek isterim.

FETÖ'cüler özel hastane açtı, onlar da izledi! ilginizi çekebilir FETÖ’cüler özel hastane açtı, onlar da izledi! Devletin gizli aygıtı Yunanistan'ın elinde! ilginizi çekebilir Devletin gizli aygıtı Yunanistan’ın elinde! FETÖ'nün sözde Orta Asya şefi Orhan İnandı tutuklandı ilginizi çekebilir FETÖ’nün sözde Orta Asya şefi Orhan İnandı tutuklandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK