Sınır dışı edilebilmek için yangın çıkarttı

Sınır dışı edilebilmek için yangın çıkarttı

108
0
PAYLAŞ

Alanya’da çarşı merkezinde uzun süredir sokaklarda olan ve ülkesine gidemeyen Filistinli göçmen Muhamned Saif, boş bir dükkânı yaktı. Kimliği ve pasaportu olmayan göçmen, gece yarısı saat 03.30 sıralarında boş dükkânda ateş yaktı.

Sınır dışı edilmek için yangın çıkardı

Sınır dışı edilmek için yangın çıkardı

Sınır dışı edilmek için yangın çıkardı

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir Filistinli göçmen, sınır dışı edilip ülkesine iade edilmek üzere ateş açtı.

Sınır dışı edilmek için yangın çıkardı

Alanya’da çarşı merkezinde uzun süredir sokaklarda olan ve ülkesine gidemeyen Filistinli göçmen Muhamned Saif, boş bir dükkanı yaktı. Kimliği ve pasaportu olmayan göçmen, gece yarısı saat 03.30 sıralarında boş dükkânda ateş yaktı.

Çevredeki bir taksi şoförünün durumu fark etmesi ve itfaiyeye haber vermesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü.

GÖZALTI

Olay yerinde bulunan Filistinli göçmen, yangını kendisinin çıkardığını ve polisi aramaları gerektiğini söyledi. Filistinli göçmen Saif polis tarafından gözaltına alınırken çevredeki vatandaşlar, “3 katlı bina yanarsa ne olur?” diyerek tepki gösterdi.

KİMLİK AÇIKLAMASI İÇİN 10 GÜN VERİLDİK

Filistinli Saif, polis merkezindeki dükkânı kendisinin yakmadığını iddia etti. Göçmen Bürosu tarafından Saif’e kimliğini ve pasaportunu serbest bırakması için 10 gün süre verildi. Serbest bırakılamazsa sınır dışı edileceği söylenen Filistinli serbest bırakıldı.

Muhamned Saif’in 3 gün önce aynı dükkanı yakmaya çalışırken polis tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı. İHA

Avrupa'nın en büyük göçmen kampı Sisam Adası'nda protestolarla açıldı ilginizi çekebilir Avrupa’nın en büyük göçmen kampı Sisam Adası’nda protestolarla açıldı ABD-Meksika sınırında insani kriz: Köprünün altında 10 binden fazla göçmen ilginizi çekebilir ABD-Meksika sınırında insani kriz: Köprünün altında 10 binden fazla göçmen

ABD Antalya Avrupa aydını Euro Filistin Haberler Meksika Polisi yangını protesto etti Yunanistan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK