Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’yı bombaladı: ‘Kusura bakma, anlatacağım…’

Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’yı bombaladı: ‘Kusura bakma, anlatacağım…’

106
0
PAYLAŞ

Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’yı bombaladı: ‘Özür dilerim anlatacağım…’

Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’yı bombaladı: ‘Özür dilerim anlatacağım…’

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 2021 2. Olağan Kurul Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Eski teknik direktörleri Abdullah Avcı ile ayrılık süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Cebi, “Özür dilerim Abdullah hoca, bunları söylemek zorundayım. Çünkü benimle oturup barışmadın.”

Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı'yı bombaladı: 'Özür dilerim anlatacağım...'

Beşiktaş’ın 2021 yılı 2. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı yapılırken, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi toplantıya damga vuran açıklamalarda bulundu. Çebi, yönetime yönelik eleştirilerin haksız olduğunu ve bunu önceki yönetimin yaptığını söyledi. Teknik Direktör Abdullah Avcı ile süreci anlatan Çebi, şu anda Trabzonspor’da görev yapan tecrübeli teknik adam hakkında çok konuşulacak ifadeler kullandı. İşte Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarından satır başları:

“Şu andan itibaren eski yönetimle şu ya da bu konuda başka bir şey konuşmak istemiyorum. Sayın Abdullah Avcı, sorun var. Her şeyden önce, endişelenme. Topluluğuma onun hakkında açıklama yapmak zorundayım. Eski yöneticiler tarafından büyütülmüş ve yanlış anlaşılmıştır. O zaman camia olarak bilinen Abdullah Avcı olayını bir kısım kısımlar dışında size yansıtmama izin verin. Bunu bilmek de güzel.”

“ESKİ İNSANLAR TAKIMIN KARIŞTIĞINI SÖYLEDİ”

“Geldiğimizde takım sonlara doğruydu, iyisiyle kötüsüyle, Abdullah Avcı Bey ile 3-5 maç çıkardık. Sorun maliydi. Biz bu maddiliği aştık. Takım geçilmesi karşılığında 5-6 maçta öne çıktı. Sonrasında takım bizi aşan, bizi ilgilendirmeyen, bizimle ilgisi olmayan bir sorunla kötüye gitmeye başladı. Avcı Bey’e gittim. Sevgili öğretmenim sorun nedir, neden böyleyiz? Altı maç için geldik, toparladık, iyi gidiyoruz, ne oldu? “Eh, burada yaşlılar var,” dedi. Kardeşler var, burayı karıştırıyorlar dedi. Üzgünüm Abdullah hocam, bunu söylemek zorundayım. Çünkü oturup benimle uzlaşmadın.”

“NEDEN BENİMLE KONUŞMUYORSUN?”

“Artık enerjim gitti” dedi. O zaman efendim, gidelim. Çabuk anlatıyorum, biraz uzun ve kısa kesiyorum. Ayrılalım o zaman hocam Pekala, ayrılalım, sen beni istediğin gibi gönder. Merhaba. göndereceğiz. Efendim, anlaşabilir miyiz? Türkiye’nin en büyük öğretmenlerinden biriyim. Sözleşmemde ‘iş bulana kadar’ yazıyor. Bundan sonra zaten Beşiktaş’tan almayacağım. NS. İyi bir hocaysanız 4 ay sonra 4-5 milyon TL’ye başka bir takıma gidersiniz ve biz bu yükten kurtuluruz. Tamam hocam sorun değil dedik el sıkışıp gönderdik. Daha sonra geleceğini söyledi, kendisiyle barışmak için defalarca aramama rağmen gelmedi. Son iki kez beni avukatına yönlendirdi. Ben kulübün başkanıyım, neden avukatına gidiyorum? Neden benimle konuşmuyorsun? Beni avukatına gönderiyorsun. Ben de avukatınızla konuşuyorum. Avcı’yı da istemiyor, kabul etmiyor. Sonra sevgili dostlarımızı, kardeşlerimizi getiriyoruz. Gerekli konuşmaları yaptın mı diyorlar. Ben konuştum. Adamımız bizim öğretmenimizdir. Değerli bir insan. Bana söylediklerini doğru kabul ediyorum. Ama mahkemeye vereceksin.”

’12 MİLYON ALIRSANIZ SERGEN YALÇIN…’

“Öğretmenim siz 12 milyon alırken siz gidince 2 milyon, ertesi yıl 6 milyon imzaladı. İşte Beşiktaş’ın çocuğu, buyrun. Nasıl alkışlamayız? Neden bu hakkı vermeyeyim? Başkan olursam bana izin verirsiniz ve gerektiğinde gereğini yaparım. O yaptı. Ben de kayınbiraderim olacağım. Şimdi ben ona ne verdim, ona ne verdim? Ah çocuklar, mesele bu değil. O gün 1 milyon 800 bin Euro’ya 12 milyon TL’ye sözleşme yapıyorsanız, çıkış maddesi koymazsanız, aynı hoca 800 bin Euro’ya başka bir takımda ders veriyorsa benden neyin hesabını soruyorsunuz. kıyaslayacaksın.”

“HERKES SESSİZ OLACAK BEN YANLIŞ YAPMADIM”

“Protokolde bu var. 24. maddede ‘Beşiktaş hiçbir şekilde hakkaniyetten indirim talep edemez’ diyor. Tanrim neden? Bunu neden sözleşmeye yazdınız? Öyle bir sözleşme yapıldı ki adam eli kolu bağlı göndermeden taviz vereceğim. Beşiktaş küme düşecek, hocanın kabul etmesini bekleyeceğim. Yay oku. Herkes susacak. Ben yanlış bir şey yapmadım arkadaşlar. Beşiktaş’ın menfaati için günlerdir hatta 50 bin TL’ye pazarlık yaptığımı herkes biliyor. Gelen çocuklar ortada, eski sözleşmeler orada.”

“Yorgunum, BEŞİKTAŞ İÇİN ÇALIŞMAK İSTİYORUM”

“Artık birlik istiyorum. Bitti, gitti. Şahsen ben yorulduğum için kimseyle uğraşmak istemiyorum. Beşiktaş için savaşmak istiyorum. Artık kimsenin enerjimi almasına izin vermeyeceğim. Hepinize çok teşekkür ederim. Haksız yere eleştirilmekten ve çirkin ifadelerle eleştirilmekten gerçekten rahatsızım. Ama aldırmıyorum. Beşiktaş Genel Kurulu’nun verdiği emirlere uyacağız” dedi.

“ALTINLAMADIM, ONLARI AĞLADILAR”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, eski başkan Fikret Orman hakkında bilgi vererek, “Birinin altını oyduk ama biri gitmedi. İçinde bulundukları durumu gördüler ve sızlandılar. Ben kimseyi küçük düşürmedim. Kolaylık olsun diye cebimden 110 milyon parayı kasaya koydum. Ailemin geleceğini riske atarak 675 milyon TL kefalet vererek kulübü 1,5 yıl ayakta tutmaya çalıştık. Birinin altını oyduk ama biri gitmedi. İçinde bulundukları durumu gördüler ve sızlandılar. Ben kimseyi küçük düşürmedim. Son 2 yılda kardeşim adına bu kulüpten ayrılmam için tahrik ve taciz edildim. Bana ne yapıldı? Yorulmadın usta, kendin gittin. O kredi Mayıs’ta size söylendiği gibi çıksaydı, gitmezdiniz. 7 yıl boyunca kimse seni baltalamadı, sonra biri seni baltaladı. Bu bana çok ağır geldi. Ben kimseyi küçük düşürmedim, ben kardeşimim. Gittim ve bir yıl ağzımı açmadım. Yaptığımız yanlış bir gelir varsa mali genel kurulda konuşabilirsiniz.”

“DEMİRÖREN BEŞİKTAŞ’TAN DAHA FAZLA HASAR…”

Yıldırım Demirören’in kulübe bağış yapacağını ifade eden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, şöyle devam etti:

“Yıldırım Demirören’in raporu, ben de oradaydım. Faturayı görelim dedim. Bay He ile uğraşıyoruz, Beşiktaş’a verdiği zararın daha fazlasını bağışlayacak. Protokol bitti. Size buradan güzel bir haber vereyim. Geriye kalan tek şey faturaları geri almak. En azından o yaptı. O gün kimse dosyalardan bahsetmiyor. KPMG yapıyoruz. Ben olsam yaparım dedim. Neden koşmalıyım? 6.5 yıldır oradaydım. Stadyumu inşa ederken Ümraniye’ye gidin ve takımı şampiyon yapın. Şampiyon olduk, gelip yürütme kurulunu topladık. Sonra o da buradaydı. Buradaydım. Bırak burada konuşsunlar. Trollere verecekleri parayı Beşiktaş’a vermeliler.”

Beşiktaş'ın yeni yıldızı Miralem Pjanic her şeyi anlattı: 'Çok çok çok garip bir hoca' ilginizi çekebilir Beşiktaş’ın yeni yıldızı Miralem Pjanic her şeyi anlattı: ‘Çok çok çok garip bir hoca’ Yılmaz Vural'ın Balotelli'ye tepkisi: 'Bu ne terbiyesizlik, hayvan gibi tepki...' ilginizi çekebilir Yılmaz Vural’ın Balotelli’ye tepkisi: ‘Bu ne terbiyesizlik, hayvan gibi tepki…’

Adana Adana Demirspor Ahmet Nur Cebi Barcelona Beşiktaş Dünya Avrupa Futbol Samet Aybaba Trabzonspor Türkiye

Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’yı bombaladı: ‘Özür dilerim anlatacağım…’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK