Altay Bayındır’dan inanılmaz hata! VAR kontrolü ve penaltı kararı…

Altay Bayındır’dan inanılmaz hata! VAR kontrolü ve penaltı kararı…

82
0
PAYLAŞ

Altay Bayındır’dan inanılmaz hata! VAR kontrolü ve penaltı kararı…

Altay Bayındır’dan inanılmaz hata! VAR kontrolü ve penaltı kararı…

Fenerbahçe’nin Kadıköy’de Sivasspor’u konuk ettiği maçın ilk yarısına Altay Bayındır’ın Pedro Henrique’yi bıraktığı pozisyon damga vurdu. Maçın hakemi Halis Özkahya’nın verdiği penaltı kararının ardından VAR incelemesinin ardından Altay Bayındır sosyal medyada gündem oldu.

Altay Bayındır'dan inanılmaz hata! VAR kontrolü ve penaltı kararı...

FOTOĞRAF: Fatih Erdoğdu | Süper Lig’in 4. haftasında Fenerbahçe, Ülker Stadı’nda Sivasspor’u konuk etti… 23. dakikada Osayi Samuel öne geçti ve ilk yarı sona ererken kaleci Altay’ın hatası pahalıya patladı.

Savunmasından geri pas bulan Altay, topu kontrol etmeye çalıştı ve topu ayağından daha fazla açtığında Pedro Henrique hızını kullanarak müdahale etti. Uygun açı ararken topu yakalayan Henrique, Altay’ın müdahalesiyle yerde kaldı.

ÖNCE DEVAM KARARI SONRA UYGUNLUK İNCELEMESİ

Mücadelenin hakemi Halis Özkahya pozisyonunu korudu ancak VAR incelemesi devreye girdi. Uyarının ardından yan tarafa gelen ve monitörden pozisyonu inceleyen Özkahya penaltı noktasını gösterdi. Beyaz noktaya gelen Pedro Henrique, topu ağlara gönderdi ve ilk yarı sonunda 1-1 eşitliği sağladı.

Hatasıyla Sivasspor’un penaltı almasına neden olan Altay Bayındır, sosyal medyada da gündem oldu. İşte Altay Bayındır’ın hata yaptığı o pozisyon için yapılan paylaşımlar;

 • Bu ne ateşi? Bu çok büyük bir hataydı, bir daha asla tekrarlanmaması gereken profesyonelce olmayan bir hareketti. Altay için çok pahalı bir ders oldu ama bu çocuk acımasızca eleştirilecek son isim. Takımı bir yıl taşıdı ve son 3 maçta da imzası var. El adildir.
 • Elbette bir hata olabilir, Altay biraz daha sade olmalı. Aşırı güven her zaman zararlıdır. Takım, ikinci yarıyı ateş gibi kırıyoruz!
 • Oyuncu müdahale etmezse, gol boştur, gol bariz bir gol şansı değildir. Kaleci faul yapar ve golü penaltıya çevirir. Bu şimdi sarı kart mı? Altay’a kırmızı kart gösterilmedi.
 • Altay basit oynamalı. Cezası aşırı özgüvenden kaynaklanıyordu. Takımın 40 dakikalık çabası boşa gitti.
 • İnanılmaz ya da inanılmaz. Adam boş kaleye gol atacak, yanında kimse yok, Altay adamı yere seriyor, penaltıyı verdi ama kırmızı kart göremedi.
 • Altay’ın arkasında kimse yok.. Kale boş.. Yüzde yüz gol olacak.. Verilmesi gereken kırmızı karttı.. Adaletiniz bozulacak.
 • Altay’ın kapkaç yapması pek umurumda değil. Ederson’ın ve Alison’ın uzun vuruş yapmamak ve oynamak için böyle hataları var. Ama rakibini sırtıyla yere indirip penaltı almasına gerek yoktu.
 • Altay’ın pozisyonu net penaltı, penaltı bile kırmızı, kart belli, karambol değil, el oynamanın yorumu değil, balkabağı gibi ortada, bu pozisyon oraya kadar bırakılamaz. artık yok. karışmayalım
  @TFF_Org Uilenberg seminerde ne hakkında konuşuyor? Hakemler ortada
 • Altay yaptığı hatanın zaten farkında, üzüntüsünü gördük. Ne ateşi yakıyorsun?
 • Altay yanlış pas atabilirsin kredin sonsuz kardeşim. Altay, yanlış gol atabilirsin, kredin sonsuz kardeşim. Altay, hata yapabilir ve ceza alabilirsin, sonsuz kredin var kardeşim. Ama Altay, bu formanın altında böyle oynayamazsın kardeşim!

Altay Bayındır’dan inanılmaz hata! VAR kontrolü ve penaltı kararı…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK