Aykut Kocaman: ‘4 maçta sıfır puanda kalmak oksimoron bir duygu’

Aykut Kocaman: ‘4 maçta sıfır puanda kalmak oksimoron bir duygu’

108
0
PAYLAŞ

Aykut Kocaman: ‘4 maçta sıfır puan almak tezat bir duygu’

Aykut Kocaman: ‘4 maçta sıfır puan almak tezat bir duygu’

Ligin ilk 4 haftasında puan alamadıklarını hatırlatan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “4 maçta sıfır puanda kalmak tezat bir duygu. Bunu tarif etmek mümkün değil” dedi.

Aykut Kocaman: '4 maçta sıfır puan almak tezat bir duygu'

Süper Lig’in 4. haftasında Göztepe’ye 2-1 yenilen Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maç sonrası katıldığı basın toplantısında ilk hedeflerinin maçı kazanmak olduğunu belirterek, “Hedefimiz, Yapamasak da puanla dönmek. Ana hedefimiz olumsuz gidişatı tersine çevirmekti. Göztepe’de teknik direktör değişikliği ile enerji değişimi yaşanacak. Oyuna başlarken bizim için en büyük sorun bu oldu. Maç boyunca rakibimiz düşündüğümüze yakın bir enerji gösterdi. Göztepe’yi galibiyeti ve ikinci yarıdaki performansı için tebrik ederken, Göztepe’ye yardım eden hakemi özellikle belirtmeliyim.”

“SAHA ÜZERİNDE MÜKEMMEL BİR HAKEM OLDUK”

“Sahada berbat bir hakem vardı” diyen Kocaman, “Tecrübeli hakemlerin davranışları var. Faullerle oyunun gidişatını etkiliyorlar. İyi bir hakemdi. Maçın son 5 dakikasında sahte fauller vermeye başladı. Kimse dokunmadan faul yaptı” dedi.

“OKSİMORON HİSSESİ”

Göztepe’nin tahminleri doğrultusunda bir oyun oynadığını belirten Kocaman, “Cepheye baskı yaptılar. Beklentilerimizi aşan bir oyun oynadılar. Maçın başında mükemmele yakın bir oyun oynadık ve ilk yarıda öne geçmeyi başardık. İrfan 3 gol pozisyonu bloke etti. 4 maçta sıfır noktada kalmak tezatlıktır (Zıt iki kelimeyi bir arada kullanma) bir his. Bunu tarif etmek mümkün değil” dedi.

“TOPU KALEMİMİZE KOLAY TAŞIDILAR”

İkinci yarıda Göztepe’nin oyunu çevirmek için hamleler yaptığını belirten Kocaman, “O enerjiye aynı dirençle karşılık veremedik. Çok kolay geldiler. Ceza alanımıza kolay gelen toplar. Biri kalemimize girince daha da moralimiz bozuldu. İkinci gol ise topu kendi ayağımıza kaybettiğimiz pozisyondan geldi. Son saniyede gelen fırsatı değerlendiremedik” dedi.

Başakşehir dağıldı, Göztepe ilk kez kazandı: 2-1 ilginizi çekebilir Başakşehir dağıldı, Göztepe ilk kez kazandı: 2-1

Aykut Kocaman: ‘4 maçta sıfır puan almak tezat bir duygu’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK