Cihat Arslan: Devre arasında hakemin değişmesi gerekiyordu

Cihat Arslan: Devre arasında hakemin değişmesi gerekiyordu

114
0
PAYLAŞ

Cihat Arslan: Devre arasında hakem değiştirmek zorunda kaldı

Cihat Arslan: Devre arasında hakem değiştirmek zorunda kaldı

Kasımpaşa Teknik Direktörü Cihat Arslan, Trabzonspor maçında hakem Mete Kalkavan’ın kötü yönetim sergilediğini vurgulayarak, “Hakem devre arasında değişmek zorunda kaldı” dedi.

Cihat Arslan: Devre arasında hakem değiştirmek zorunda kaldı

Süper Lig’in 5. haftasında Kasımpaşa, Trabzonspor’a 1-0 mağlup oldu. Maçın ardından lacivert-beyazlı takımın teknik direktörü Cihat Arslan basına açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’u 3 puan için tebrik ederek konuşmasına başlayan Cihat Arslan, “6 eksik nokta vardı ama eksikliklere sığınmıyorum, tamamlanmış gibi oynadık. Sadece farkın ne olduğu, iki takım arasındaki kulüp farkı ortaya çıktı. Trabzonspor’un hareket kabiliyeti yüksekti. Şansımız daha azdı. Sonuç oradan geldi. Asla olmamamız gereken bir pozisyona düştük. Kaptanımız gitmemesi gereken yere gitti. Orada top kaybı yaptık ve 10 saniye sonra bir gol yedik” dedi.

“Hakem devre arasında değişmek zorunda kaldı”

Cihat Arslan, maçın hakemi Mete Kalkavan’ın formsuz olduğunu ve devre arası içinde formsuz hakemlerin değiştirilmesi gerektiğinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Trabzonspor devre arasında hamle yaparken TFF temsilcisi bana ‘Efendim bir değişiklik var mı?’ dedi. ‘Biz değişiklik yapmıyoruz ama federasyonun hakemi değiştirmesi lazım’ dedim. Devre arasında hakemin değişmesi gerekiyordu. Tıpkı biz oyuncu değiştirdiğimiz gibi, eğer hakemler formda değilse, gerekirse dördüncü hakem olsunlar, dördüncü hakem de orta hakem olsun. Adil olması gerekenler adaletle yönetmezlerse herkes için sorun olur. Bu sonuca katlanamayız, istemiyoruz. Umut’un pozisyonu sarıydı, Eren’in burnu kırılmıştı ve faul yoktu. Çifte standardı kabul etmiyoruz. Herkes için eşit adalet olması gerektiğine inanıyorum.”

“Sahada 11 kişi varsa ve kulüpte yeteri kadar oyuncu varsa asla eksik olmayız”

Jeffrey Bruma’nın da bileğinden yaralandığını ve sabahki duruşmanın ardından yedek kulübesinde oturduğunu belirten Arslan, “Bizim 6 yabancımız yoktu. Bazıları hasta oldukları için yoktular. Belli bir dönemde aramızda olmayacaklar. Kevin milli takımdan sakatlandı. Bu alternatif gücünüzü zayıflatır. Bazen taraftar forvet al diyor hocam ama Umut’tan başka forvetimiz yok. Orta sahalardan bir avantaj ve defanslardan bir forvet yaptık. Bu Kasımpaşa’nın bütünlüğünü bozmaz, disiplinini de bozmaz. Takımın kazanma arzusunu da bozmaz. Son anda pozisyon verdik mi ama üretim adına bir şey mi yaptık? Bu yüzden takımın bütünlüğüne bakıyorum. Eksikler olabilir, sahada 11 kişi var ve kulübümüzde yeteri kadar oyuncu varsa asla eksik olmayız. 3 puan kaybettik ama yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Muhteşem füze Kasımpaşa-Trabzonspor maçında 3 puan getirdi. ilginizi çekebilir Muhteşem füze Kasımpaşa-Trabzonspor maçında 3 puan getirdi.

Cihat Arslan: Devre arasında hakem değiştirmek zorunda kaldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK