Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

70
0
PAYLAŞ

Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

Galatasaray Kulübü’nün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Levent Afet Yolal Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz günlerde 84 yaşında vefat eden Galatasaray Kulübü’nün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, son yolculuğuna veda etti. Yarsuvat için Levent Afet Yolal Camii’nde düzenlenen cenaze töreni, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, sarı-kırmızılı takımın eski başkanlarından Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın eski yöneticilerinden teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Sarı-kırmızılı kulübün başkan adaylarından Ali Doğru ve Abdurrahim Albayrak, Teknik Direktör Fatih Terim’in eski yardımcılarından Metin Öztürk Ümit Davala ile merhumun aile yakınları katıldı.

Duygun Yarsuvat’ın cenazesi, öğle namazının ardından kılınan namazın ardından toprağa verilmek üzere Yalova’ya gönderildi.

ABDURRAHİM ALBAYRAK: ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM

Duygun Yarsuvat’ın kendisi için öneminden bahseden Abdurrahim Albayrak, “Duygusal başkanıma Allah’tan rahmet, kendisini alkışlarla uğurladık. Seçimden iki gün önce beni aradı; ‘Liste yapıyorum, sana yazıyorum ama senin lüksün yok, bana hayır deme şansın yok. ‘Bu işi birlikte alacağız’ dediğinde biraz konuşamadım. “Hayır, sana yazıyorum. “Bir şey düşünmeni kabul etmiyorum,” dedi. İyi ki kırmamışım, iyi ki evet dedim. Birlikte çalıştık. 4. yıldızı beraber taktık, büyük bir emek var. Barış içinde, barış içinde bir yönetim kurduk ve o yıl üç kupa kazandık. Çok işi var. Ondan çok şey öğrendim ve keşke bir dönem daha birlikte çalışabilseydik. Çok, çok daha fazlasını öğrenme şansım olurdu ama çalıştığım en huzurlu ve en mutlu zamanlardan biriydi diyebilirim. Dört başkanımızla çalıştık. Hepsiyle şampiyon olduk ama Duygun başkanın bize gösterdiği o hoşgörüyü, o güzelliği, o güler yüzü hiç unutmayacağım. Yönetimdekilerin hiçbirini unutacağını sanmıyorum. Huzur içinde yatsın. Huzur içinde yatsın. Ailesine, oğluna, tüm torunlarına, yakınlarına ve tüm Galatasaray camiasına başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin” dedi.

METİN ÖZTÜRK: ÇOK ÖZEL BİR İNSANDI

Merhum Duygun Yarsuvat’ı “Çok özel bir insandı” sözleriyle tanımlayan Metin Öztürk, şu cümleleri de verdi:

“Duygun başkanımız hepimiz için çok özeldi ama benim için ayrı bir özellik; Galatasaray İş Adamları Derneği Başkanlığım ve Duygun Başkanım aynı dönemdeydi. Birlikte çalışmaktan onur duydum. Başkanımız biliyorsunuz meclisimizin başkanı, derneğimizin başkanıydı. Üniversitemizin rektörüydü. O çok özel bir insandı. Çok üzgünüz. Cennette yatsın, nur içinde yatsın. Umarım tüm Galatasaray taraftarları olarak kaldığı yerden, yönetimiyle, konseyiyle, üyeleriyle, taraftarlarıyla ve ekibiyle Galatasaray’ımızı daha iyi yerlere getireceğiz. Huzur içinde yatsın.

aile Burak Elmas Fatih Terim Galatasaray Yalova

Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK