Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın imza tören gerçekleştirildi

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın imza tören gerçekleştirildi

111
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın imza töreni düzenlendi

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın imza töreni düzenlendi

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın imza töreni yapılırken, törene sarı-lacivertliler tarafından 2 yıl önce kurulan kadın futbol okulu öğrencileri de katıldı.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı'nın imza töreni düzenlendi

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı kuruldu.

Haziran ayında gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı’nda kongre üyelerinden aldığı yetki ile kadın futbol takımı için çalışmaya başlayan sarı-lacivertli kulüp, bugün Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı için bir lansman düzenledi. resmiyet kazanmıştır. Ülker Stadyumu’nda düzenlenen lansmana Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabas, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Yöneticisi Jessica Çarmıklı ve Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nihan Su katıldı.

MUSTAFA KEMAL DANABAŞ: BUNDAN SONRA KIZLARIMIZI SADECE ERKEKLER DEĞİL KUTSAL ÇUBUK FORMUMUZU GİYMEYİ HAYAL EDECEKLER

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabas, sarı-lacivertli kulübün kadın futbol takımının temellerini 2 yıl önce attığını belirterek, “2019 yılında Fenerbahçe Spor Okulları bünyesinde kız çocuklarının spor yapması için bir çalışma yürüttük. futbol eğitimi alabilir. Kızlarımızın yolu açık ve aydınlık olsun. Artık sadece erkekler değil kızlar da kutsal sopa gömleğimizi giymenin hayalini kuracaklar. Kulübümüzün bu anlamda lokomotif kulüp olmasını temenni ediyoruz. Direkt 1. Lig’den başlama talebimiz vardı. Bu konuda bir an önce karar verilmesini istiyoruz. Bu karar sponsorluk görüşmelerimizi doğrudan etkileyecek.”

“MAÇLARIN OLDUĞU YERDE, STAT ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın maçlarını oynayacağı stat sorulduğunda Danabas, “Antrenmanını Dereağzı Tesisleri’nde yapacak. Maçları oynayacağımız stadyumda son çalışmaları yapıyoruz. Tapınağımıza en yakın yerde oynayacağız. En kısa sürede duyuracağız” dedi.

Hedeflerinin sponsorlardan şubenin bütçesini oluşturmak olduğunu kaydeden Danabas, “Amacımız tüm branşlarda olduğu gibi sponsorların bütçesini karşılamak olacak. Ülkede ve dünyada kadın futboluna büyük bir ilgi var. UEFA ve FIFA’nın çok ciddi bir eğilimi var. Bu durumda sponsorların ilgisi de artıyor. Bütçemizi mümkün olduğu kadar sponsorlardan karşılamak istiyoruz” dedi.

JESSICA CARMIKLI: FENERBAHÇE’NİN ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE YARIŞACAĞINA İNANIYORUM

Bayan Futbol Takımı Menajeri Jessica Çarmıklı, Fenerbahçe gibi büyük bir kulübü temsil etmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek, “Bu ülkede kadın futbolu için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyorum. Bu kulüpte olmaktan çok mutluyum. 114 yılını dolduran ve bu kulübün kadın futbol takımını kuran başkanımız Ali Koç’a ve menajerimiz Mustafa Kemal Danabas’a da bu adımı attıkları ve bize gösterdikleri destek için ayrıca teşekkür ediyorum.Fenerbahçe’yi düşünüyorum. büyük bir potansiyele sahip Fenerbahçe’nin önümüzdeki yıllarda UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğine inanıyorum.

NİHAN SU: ÜLKEMİZ ADINA DEV BİR ADIM

Kadın futbol takımının teknik direktörü Nihan Su, “1995 yılından bu yana kadın futbolunun içindeyim. Kız çocuklarının başarısı için çok çaba sarf ettiğimi söyleyebilirim. Ülkenin en büyük spor kulübü ve sivil toplum örgütünün bir kadın futbol takımı açması ülkemiz için büyük bir adımdır. Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörü olmak içimde tarif edilemez bir his. Büyük başarılara imza atmak için her türlü çabayı göstereceğimize söz veriyorum” dedi.

“Kadın futbolunda, kadın liglerimizde rekabet olması gerektiğini düşünüyoruz” diyen Su, “Rekabet iyi olacak. Kadın futbol kulüplerinin sayısının artacağını düşünüyorum. Ekibimizin en kısa sürede en iyi kadrolarla en iyi şartlarda görev alabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından kadın futbol takımıyla ilgili bir video yayınlandı ve ardından teknik direktör Jessica Çarmıklı ve teknik direktör Nihan Su, sarı-lacivertli kulüple resmi sözleşme imzaladı.

Ali Koç Fenerbahçe Futbol Kadınlar Mustafa Kemal Şampiyonlar Ligi UEFA

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın imza töreni düzenlendi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK