‘Fenerbahçe maçında, sonucu Trabzonspor belirler’

‘Fenerbahçe maçında, sonucu Trabzonspor belirler’

38
0
PAYLAŞ

‘Fenerbahçe maçında, kesinlikle Trabzonspor’un belirlenmesi’

‘Fenerbahçe maçında, kesinlikle Trabzonspor’un belirlenmesi’

Sözcü yazarları, Süper Lig’de haftanın kritik Fenerbahçe-Trabzonspor-Trabzonspor maçı yatırdı ve Fenerbahçespor derbisinin kapılarını ve önemlina Sahipliği tuttu.

'Fenerbahçe maçında, kesinlikle Trabzonspor'un belirlenmesi'

Kritik Fenerbahçe-Trabzonspor maçı Sözcü Gazetesi yazarları Lemi Çelik ve Yasin Yıldırım değerlendirdi. Ortak kanı, en sevdiğin Trabzonspor’un düşüncesinden geliyor. İşte iki kalemden dev maçın değerlendirmesi usta…

KİM KAZANIR?

Yasin Yıldırım: Trabzonspor ciddi şekilde favori. Hocası forma, takımı ve oyuncuları forma. Sistem tıkır tıkır işliyor. Öndeyken deyken gerideyken de emin bir takım var. Her şey ağır basan Trabzonspor kağıtlarında galibiyete çok yakın.

Lemi Çelik: Trabzonspor’un binmekte çok yüksek. Oyuncu kadrosu, çok yetenekli ve yaratıcı. Trabzonspor’un ağzından çıkanlar kadar kaliteli. Abdullah Hoca’nın hamle üst düzeyde; Djaniny, Kouassi, Berat, Abdülkadir… Böyle olunca da Trabzonspor çok gidiyor.

KİLİT EŞLEŞME HANGİSİ?

Yasin Yıldırım: Visca ve Nwakaeme çok formda. Fenerbahçe’de ise asıl olmayan mevkisi alacak olan Osayi ve Szalai görevi alacak. Maçın kaderini bu kişilerden edin. Trabzonspor’da kilitlenen çok isim var.

Lemi Çelik: Kim ve Cornelius içinde… Visca, Nwaeme çok üst düzey oyuncular olsa da karşılarındaki iki bek Osayi ve Szalai bu iki oyuncuyu durdurabilecek en iyi oyuncular olabilir. O da durduramazlar. Skoru Trabzonspor’un forveti ile Fenerbahçe’nin savunması arasındaki farkın belirleyicisi olacaktır.

ALTAY Mİ, UĞURCAN Mİ?

Yasin Yıldırım: İki kaleci de çok formda. Ancak Uğurcan’ın Fenerbahçe maçlarındaki performansından başka bir şeyden bahsediyorsunuz. Aynı karşılaştırma Altay’ın Trabzonspor maçları için söylemek zor. Uğurcan şu an tartışmasız Türkiye’nin en iyi kalecisi.

Lemi Çelik: İkisi de çok iyi kaleci. Uğurcan performans ve olarak Altay’ın görünümünde görünüyor. Altay’dan çok daha fazla formda. Ama Altay da milli kalecimizdir, o da milli futboluna yönelikler.

FENERBAHÇE NASIL KAZANIR?

Yasin Yıldırım: Fenerbahçe’nin tek bir şey var. Galatasaray’ın Trabzonspor’a baskın baskısı. Taraftarın maçının başındaki itici gücü kullanarak ön endüstrinin zayıf bakış açısını durdurucu ikilisine baskı yapmak. Fenerbahçe pres gücü yüksek Berişa ile başlamalı. Ön alan oyuncuları tam sahada yapılacak. Eğer bunu başarabilirse Fenerbahçe’nin bir kızlarıdır. Yine de maçın kaderini Trabzonspor’un ortaya koyacağı performans belirleyecek.

Lemi Çelik: Fenerbahçe için bu oyunu daha çok satın alabilir, bu tempoyu kullanınse, çok iyi satın almayı tamamlamadan satın almalı kontrataklarla garanti, öne çıkarken oynayarak Trabzonspor’u doğruu merkezden ve kanatlardan çok iyi kullanabilirsin, Trabzonspor’u doğruu merkezden ve kanatlardan çok iyi kullanabilirsin, Trabzonsporlu oyuncuları boş alanmalı olmayanlar.

TRABZONSPOR NASIL KAZANIR?

Yasin Yıldırım: Trabzonspor’un standart oyununa yetecektir. Bordo-mavililer, Visca ve Nwakaeme ile müşteri beklerin üzerine kanat organizasyonlarını planlarken kullanacaktır. Stoper, dönen toplarda merkezlerde hücum ve şut da geçimimiz Trabzonspor oyun planı olur.

Lemi Çelik: Trabzonspor orta sahadaki orta sahada alınacak önlemler, Fener’in ataklarını sahada bitirecek. Soldan Nwakaeme’nin ataklarda Cornelius, Visca, Baktas Abdülkadir kapsamlı ceza sahasında veya yapılacak. Sağdan yapılan ataklarla Cornelius, N.S.A.Ş.

MAÇIN X FAKTÖRÜ NE OLUR?

Yasin Yıldırım: Fenerbahçe adına ilk yarım saatteki taraftar baskısı ve pres. Trabzon’un baskıya uygun iyileştirme.

Lemi Çelik: Her iki takım için de duran toplar olur olur. Kornerlerde Fenerbahçe, frikikler ve yan toplarda Trabzonspor.

Fenerbahçe-Trabzon maçın hakemi belli oldu İlginizi Çekebilir Fenerbahçe-Trabzon maçın hakemi belli oldu

‘Fenerbahçe maçında, kesinlikle Trabzonspor’un belirlenmesi’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK