Galatasaray Kadın Futbol Takımı, sporseverlerle buluştu

Galatasaray Kadın Futbol Takımı, sporseverlerle buluştu

113
0
PAYLAŞ

Galatasaray Kadın Futbol Takımı sporseverlerle buluştu

Galatasaray Kadın Futbol Takımı sporseverlerle buluştu

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Galatasaray Lisesi’nde kuruldu.

Galatasaray Kadın Futbol Takımı sporseverlerle buluştu

Törene Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Başkan Yardımcısı Polat Bengiserp, Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, Genel Sekreter Köksal Ünlü, Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, Yönetim Kurulu Üyeleri Başak Karaca ve Abdulvahap Tanrıverdi, Galatasaray Lisesi Müdürü Murat Develioğlu ve futbolcular katıldı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, kendileri için güzel bir gün olduğunu belirterek, “Ali Sami ve arkadaşlarının bu ocak ayında kurarak dünyaya açtığı Galatasaray Spor Kulübü adına çok önemli bir hamle daha yapıyoruz. Kadın futbol takımımızı tebrik ederiz. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederiz. Onlar da Türk olmayan takımları yenmek için bu yolculuğa çıkıyorlar. Bu topluluğa iyi şanslar. Çok gururlu bir gün geçirdik. İyi şanslar” dedi.

Yönetim kurulu üyesi Başak Karaca, Galatasaray’ın olduğu her yerde şampiyonluklar ve başarılar olacağını belirterek, “Fakat ben kısaca birkaç noktaya değinmek istiyorum. Öncelikle kadının olduğu her yerde kalitenin arttığını görüyoruz, biliyoruz. Bu nedenle futbolun kalitesini artırmak, sağduyu, empati ve iletişimi geliştirmek adına kadın futboluna büyük önem verdiğimizi belirtmek isterim. Kızlarımız taraftar olmak istediklerinde sporcu olmak istediklerinde kız takımlarının çok önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz. Birçok işbirliğimiz var. Ben buna destek veya sponsorluk demiyorum. Çünkü günümüz dünyasında, mevcut dünyada bunlar karşılıklı işbirlikleridir. Bu işbirliklerinde kadınların olduğu yerde daha sürdürülebilir olduğunu biliyoruz. Bu işbirliklerini kurarken ve Galatasaray’ı sürdürülebilir bir yapıya dönüştürürken kadın futbol takımımıza büyük fayda sağlayacaktır. Bu nedenle emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma tekrar teşekkür etmek istiyorum. Onlar olmasaydı, bunu bu kadar hızlı uygulayamazdık.”

NURCAN ÇELİK: Tarifsiz bir duygu

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik şunları söyledi:

“13 yaşında Roman Kösecki’ye hayranlığımla başlayan futbolumun bugün Galatasaray Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörü olarak devam etmesi benim için tarif edilemez bir duygu. Galatasaray semti, lisesi ve üniversitesi, spor kulübü ve tüm branşları ile sosyal hayatın özgür kitlesi ve hacmi bile büyük bir sosyal topluluktur. Bugün sadece bir insan değil, bir kadınız. Galatasaray kadın futbol takımı adına buradayım. Tüm bu sosyal roller ve niteliklerle mutlu ve gururluyum. Spor, küçük yaşlarda başlayan bir yaşam biçimidir. Ülkemizin kadınları bilimden kültüre, sanattan eğitime, işçi yaşamından sportif hayata toplumun her alanında var ve var olmaya devam edecek. Cumhuriyetimizin bu gölgelerinden kurtulmuş kadınlarımızın emekleriyle bağımsızlığın korunduğu güzel ülkemizde her alanda var olmaktan gurur duyuyoruz. Galatasaray Kadın Futbol Takımı olarak bu başarıları, bu sevinçleri, bu başarıları tekrarlamaya, arttırmaya ve sürdürülebilir olmaya çalışacağız. Bu amaçlar için gerekli olan tüm fiziksel, sportif ve psikolojik özelliklere sahip bir takımız. Kıymetli camiamız Galatasaray’ın desteğini çalışmalarımızın her anında her zaman hatırlayacağız ve asla alamayacağımız başarımızın ilk şifresi olarak bize inanan insanların desteğini ve sevgisini her zaman bileceğiz. unutmak. Biz Galatasaray Kadın Futbol Takımıyız. Çalışmamız ve çabamız sayesinde ayrıcalıklı bir onura sahip olabileceğimizi biliyoruz. Bunun korunması gereken bir değer ve ağır bir sorumluluk olduğunu da biliyoruz. Kadın ve futbol söz konusu olduğunda bunun da geleceğini biliyoruz, bu günlerden biriyiz ve gelecek biziz. Bu camianın hedefi her zaman şampiyonluktur. Buraya kupaları ve bu şampiyonlukları deneyimlemek için geldik. Ülkemizin genç kadınlarına fırsat sunan değerli yöneticilerimize ve kıymetli camiamıza tüm kalbimle selam ve saygılarımı sunarım. Bu projede emeği geçen başkanımız başta olmak üzere Burak Elmas’a tüm teknik ekibimiz ve tüm sporcularım adına teşekkür ediyorum.”

Galatasaray Lisesi Müdürü Murat Develioğlu, diğer branşların Galatasaray Kulübü’ne getirdiği mutluluğu kadın futbol takımının tekrar edeceğine inandığını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Galatasaray Kadın Futbol Takımı, Galatasaray Lisesi Genç Kız Takımı ile hazırlık maçı yaptı.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ”

Maçın ardından basının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Nurcan Çelik, “Büyük başarılara imza atacağız. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi. Kadın futbolu adına bu mecralarda da yer aldığımızı göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Geç kaldık. Eh, zamanla bu seviyeye ulaşacağımıza inanıyorum. Galatasaray ile birlikte seyahat ettik. Daha güçlü olacağız. Galatasaray’ın kadın futbolu dalı kuracağını duyduğumda heyecanlandım. Cumhurbaşkanımızın seçim vaatlerinden biriydi. Bu vesileyle tarihi bir an yaşıyoruz. Erkek takımımızın ilk kurulumu da burada yapıldı. Bu bizim için bir onur ve gurur verici bir an. Ben her zaman futbolun içindeydim. Bir futbolcu olarak, aynı zamanda bir kulüp başkanı olarak. Maçlarımızı Küçükçekmece Kemal Aktaş Stadı’nda oynayacağız. Federasyon henüz ligin durumunu açıklamadığı için bu konu hakkında fazla bilgi veremeyeceğim. Takıma takviye yapılacak. Çünkü biz çok genç bir takımız. Yaş ortalamamız 17-18. 1. Lig’den başlarsak mutlaka takviyeler olacaktır. 3. Lig’den başlarsak bu kadronun bizi alacağını düşünüyorum” dedi.

Galatasaray'ın Lazio önündeki futbolu güzel günleri müjdeliyor ilginizi çekebilir Galatasaray’ın Lazio önündeki futbolu güzel günleri müjdeliyor

Burak Elmas Futbol Galatasaray Bayanlar Küçükçekmece Lazio Sami Şampiyonlar Ligi seçimi FAN

Galatasaray Kadın Futbol Takımı sporseverlerle buluştu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK