Galatasaray’ın Lazio önündeki futbolu güzel günlerin habercisi

Galatasaray’ın Lazio önündeki futbolu güzel günlerin habercisi

134
0
PAYLAŞ

Galatasaray’ın Lazio önündeki futbolu güzel günleri müjdeliyor

Galatasaray’ın Lazio önündeki futbolu güzel günleri müjdeliyor

Sarı-kırmızılılar gençleştirme politikasının meyvelerini hızla topladı. İtalyanların güçlü kadrosuna alanı daraltan Cimbom, takımın oturmasıyla birçok başarının geleceğini müjdeledi.

Galatasaray'ın Lazio önündeki futbolu güzel günleri müjdeliyor

SEZON başında Galatasaray tartışmalı bir operasyon başlattı. Geleceğe yatırım mottosunu benimseyen Yönetim Kurulu Başkanı Burak Elmas ve teknik patron Fatih Terim, önemli bir yatırıma imza attı. 20 milyon Euro’dan fazla para harcayan sarı-kırmızılılar, takımı gençleştirdi ve düşük maaşlarla gelişmeye ve başarıya aç isimleri ekledi. Başlangıçta projeyle ilgili soru işaretleri zamanla yerini güvene bıraktı. İşte bize zaman tanıyın diyen Terim’i haklı çıkaran üç gerçek:

YENİLMEYEN EKİP OLUŞTURULDU

CIMBOM, bu sezon temmuz ortasında oynanan PSV maçlarında takım henüz kurulmadan mağlup olmuştu. Galatasaray çok yeni kurulmuş bir takım olmasına rağmen, yoğun fikstür ve üst üste oynadığı son 9 resmi maçta 5 galibiyet ve 4 beraberlik aldı.

ASLAN MAKİNE GİBİ

FATİH Terim’in en çok önem verdiği konulardan biri de koşu mesafeleridir. Şampiyonlar Ligi ortalaması olan 115 km’yi aşmak isteyen Terim, bunu Trabzon ve Lazio maçlarında başardı. Özellikle Lazio’ya karşı sınır aşılarak 117,3 km’lik bir mesafeye ulaşıldı.

GELECEK AYDINLATILIYOR

‘KATAR’dan önceki son durak’ olarak anılan Süper Lig, genç futbolcuların büyük takımları da sürükleyeceğini gösterdi. Cimbom 25.2 ile Avrupa Ligi’nin en genç takımlarından biri oldu. Türkiye’de al, geliştir, sat zihniyetinin devam edeceğine olan inanç arttı.

Avrupa Burak Elmas Euro Fatih Terim Fikstür Galatasaray Katar Lazio PSV Şampiyonlar Ligi Süper Lig TRABZON Türkiye

Galatasaray’ın Lazio önündeki futbolu güzel günleri müjdeliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK