Golbol oyuncusu Fatma: Çok çalıştık ve altın madalyamıza ulaştık

Golbol oyuncusu Fatma: Çok çalıştık ve altın madalyamıza ulaştık

101
0
PAYLAŞ

Kaleci Fatma: Çok çalıştık ve altın madalyamızı aldık

Kaleci Fatma: Çok çalıştık ve altın madalyamızı aldık

2020 TOKYO Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanarak tarihe geçen kadın milli takım oyuncularından Fatma Gül Güler, memleketi Kahramanmaraş’ta coşkuyla karşılandı. Ekip olarak çok mutlu olduklarını belirten Fatma Gül Güler, “Çok çalıştık, büyük bir kararlılık gösterdik ve altın madalyamıza ulaştık, İstiklal Marşımızı söyledik.” dedi.

Kaleci Fatma: Çok çalıştık ve altın madalyamızı aldık

Fatma Gül Güler ve antrenörü Gültekin Karasu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde davul, korna ve meşalelerle karşılandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz tarafından boynuna çiçek asılan Güler’i karşılayanlar arasında ailesi de vardı.

‘KULLANIM’ OLARAK HİÇBİR ŞEY YOK

Fatma Gül Güler, altın madalya hedefiyle Tokyo’ya gittiklerini ve bunu başardıklarını söyledi. Hem ailesinden hem de Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’dan büyük destek gördüklerini ifade eden Güler, şöyle devam etti:

“Bu sporla Kahramanmaraş’ta görme engellilerde tanıştım. Beden eğitimi öğretmenim Gültekin Karasu da öğretmenimdi. Bu spora onunla başladım. 5 yıldır bu sporun içindeyim, 2 yıldır da milli takımdayım. Paralimpik benim ilk turnuvamdı, altın madalya ile bitirdim. Bu benim için çok mutlu bir şey. Çok çalıştık, azim gösterdik ve altın madalyamızı aldık, İstiklal Marşımızı söyledik. Bu ülkemiz için çok önemli bir şeydi ve başardık. Ekibimize de teşekkür etmek istiyorum çünkü bunu ekip olarak başardık. Bize destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Kendisi gibi engelli olan Sevilay Öztürk’ün Tokyo’dan Kahramanmaraş’a bronz madalya ile döndüğünü ve engellilere bir mesajı olup olmadığını sorduğunu hatırlatan Fatma Güler, “Bence ‘engelli’ diye bir şey yok. engelli’, istediğimiz her şeyi başarabiliriz. Bunu çok iyi gösterdiğimize inanıyorum. Sevilay ve ben çok çalıştık ve hiçbir zaman engelimizi düşünmedik ve başardık.

“KIZIM HASTA OLDUĞUNDA BİLE EĞİTİMLERİNE SÜREKLİ KATILDI”

Fatma Gül Güler’in babası Sabri Güler, kızıyla gurur duyduğunu belirterek, “Gültekin Karasu ile tanıştığımızdan beri sporcu oldu. Fatma’yı tavsiyesi üzerine spora verdik. Gültekin ona 5 yıl koçluk yaptı. Bu başarıyı ailece destekledik, asıl başarı ona ve hocasına ait” dedi.

Anne Nuray Güler de kızının ve ekibin başarısından çok mutlu olduklarını belirterek, “Mutluyum, mutluyum. Kızım hasta olduğunda bile her zaman antrenmanlarına giderdi. Kızım sporu çok seviyor ve her şey öğretmeni sayesinde oldu, o da azim gösterdi ve başardı” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Sevilay Öztürk’ün ardından Fatma Gül Güler’in olimpiyatlardan başarılı dönüşünden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Fatma Gül’ün antrenörü Gültekin Karasu da Cemil Boz’un pandemi döneminde kurumun tüm salonlarını kendilerine tahsis ettiğini ve çok çalıştıklarını ve çalışma sonunda başarıya ulaştıklarını ifade etti.

aile Altın anne Gül Kadın Kahramanmaraş

Kaleci Fatma: Çok çalıştık ve altın madalyamızı aldık

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK