İnşaatta kova sektiren ‘Urfalı Maradona’, performansıyla etkiliyor

İnşaatta kova sektiren ‘Urfalı Maradona’, performansıyla etkiliyor

72
0
PAYLAŞ

İnşaatta kova atlayan ‘Urfalı Maradona’ performansıyla göz doldurdu

İnşaatta kova atlayan ‘Urfalı Maradona’ performansıyla göz doldurdu

Şanlıurfa’da inşaatlarda çalışan ve molalarda boş boya kovalarını top gibi sektiren ve sosyal medyada paylaşan Ali Turgut (38) performansıyla dikkat çekiyor. Çevresindekilerin ‘Urfalı Maradona’ dediği Turgut, “İnşaatta çalışıyorum, boş zamanlarımda kova sektiriyorum. Herkes şaşırıyor ama ben mutluyum.”

İnşaatta kova atlayan 'Urfalı Maradona' performansıyla göz doldurdu

Şanlıurfa’da inşaatlarda çalışarak sıva ve boya işleri yaparak geçimini sağlayan Ali Turgut, boş boya kovalarını futbol topu gibi sektirdiği gösterilerinin görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. Videoları birçok kişi tarafından izlenen Turgut, futbolu çok sevdiğini ve yaptığı şovlardan sonra ‘Urfalı Maradona’ olarak tanındığını söyledi.

‘ÇORAPLARA TAŞ KOYDU TOP GİBİ OYNADIK’

Çocukluğundan beri futbolcu olmayı hayal ettiğini ve Şanlıurfaspor altyapısında da yer aldığını anlatan Turgut, “Çocukluğumdan beri bu yeteneğe sahibim. Maddi durumumuz iyi olmadığı için topu alamadık. Eski çoraplara taş koyar top gibi oynardık. Bu yetenek o yıllardan geldi. Şimdi kovayı futbol topu gibi sektiriyorum. Her gün kendimi geliştirdim ve bu alanda profesyonel bir kepçe ustası oldum. Bu yeteneğimi gören meslektaşlarımın tavsiyesi üzerine cep telefonumla video çekmeye başladım. Bu videoları kendi sosyal medya hesaplarımda paylaşıyorum. Videolarımı izleyenler futbolcuların beni kovayı bile sektiremediğini söylüyor. Herkes yeteneğime hayret ediyor. Bu, Tanrı’nın bana verdiği bir yetenek ve bundan dolayı mutluyum.”

KIRMIZI KARTLAR EKLENDİ, FUTBOL RÜYASI SONLANDIRILDI

Şanlıurfaspor’un altyapısında oynadığı dönemleri anlatan Turgut, “20 yıldır inşaatlarda sıva ve boya işleri yapıyorum. Çalışırken öğle yemeği molalarında kovayı top gibi sektiriyorum. Ardından çektiğim fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyorum. Yaklaşık 10 milyon kez izlediğim videolar var. Gerçekten futbolcu olmak istiyordum. Şanlıurfaspor’un bünyesine katıldım ve bir maçta haksız yere kırmızı kart yedikten sonra futbol hayatıma son verdim. Ondan sonra inşaatlarda çalışmaya başladım ama futboldan kopmadım, kova sektirmeye başladım. Çevremdekiler yeteneğimden dolayı bana ‘Urfalı Maradona’ demeye başladılar. Bu lakabı taşımak da benim için mutluluk kaynağı oldu.”

İnşaatta kova atlayan ‘Urfalı Maradona’ performansıyla göz doldurdu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK