Milli Takım’da bu filmi Hiddink, Terim ve Luce’de görmüştük! Yalvararak olmuyor…

Milli Takım’da bu filmi Hiddink, Terim ve Luce’de görmüştük! Yalvararak olmuyor…

70
0
PAYLAŞ

Bu filmi Milli Takım’da Hiddink, Terim ve Luce’de gördük! Yalvarmak değil…

Bu filmi Milli Takım’da Hiddink, Terim ve Luce’de gördük! Yalvarmak değil…

Sözcü Gazetesi Muhabiri Yasin Yıldırım, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile TFF’nin görüşmesinin başarısızlığa ilişkin yorumunu yaptı: “TFF’ye hoca arıyorsanız önce maaşları düşürün. İnşaattan değil futboldan anlayanları görelim. , TFF’nin tepelerinde…”

Bu filmi Milli Takım'da Hiddink, Terim ve Luce'de gördük!  Yalvarmak değil...

YORUM HABER | Şenol Güneş, Hollanda yenilgisinin ardından, “Lucescu’yu giderken kovmak isteyenler, yanıma gelirken yalvaranlar 6 ay sonra suçlamaya başlarlarsa düzende bir yanlışlık var demektir” dedi. Güneş’in bu açıklaması TFF Başkanı’nı ve yönetimini rahatsız etti, şimdi onu görevden almanın yollarını arıyorlar. Şenol Güneş haklıydı. Herkese yalvarıyorsak, milyonlarca Euro’yu ve TFF’nin bal lokmasının tüm imkanlarını onların önüne koyup aynı sonuçları alıyorsak burada bir yanlışlık olmuştur.

Türk futbolu çok duygusuzdur ve yadigarı düzende yönetildiği sürece günah keçileri her zaman öğretmen olmaya devam edecektir. A Milli Takım’ın teknik direktör koltuğu bir ’emeklilik ikramiyesi’ veya bir ‘piyango’ olarak görülüyorsa, sonuç her zaman dibe vuruyor. Biraz geriye gidelim ve yalvardığımız isimlere bir göz atalım.

HİDDİNK’E 8 MİLYON

2010 yılında Mahmut Özgener ve ekibi Türk futbolunun kurtuluşunu Guus Hiddink’te buldu. Adam gelmek istemedi ama hemen her hafta Hollanda’da ikna turları yapıldı. Sonunda dayanamadı, “Burası benim pazarım, 8 milyon Euro’ya geleyim” dedi. TFF o dönemde bütçesinin neredeyse üçte birini Hiddink’e yatırmıştı. Sonuç, adamın 15 ay dayanabilmesiydi. Elli göndermek akla alındı. 1 milyon euro tazminatla ayrıldı

LUCE İÇİN TAZMİNAT

Terim’den sonra Mircea Lucescu için de aynı senaryolar çizildi. Galatasaray da hoca arıyordu. Rumen teknik adam, yakın arkadaşı TFF Başkanı Yıldırım Demirören tarafından sarı-kırmızılıların elinden kapıldı. 72 yaşındaki Lucescu, gençleştirme operasyonunu gerçekleştirmek için 2.5 milyon Euro’luk 2 artı 1 yıllık sözleşmeye imza attı. Türkiye, Milletler Ligi’nde küme düştü. Sözleşmesi bitiyordu ve kalan 625 bin Euro verildi ve gönderildi.

SONRAKİ GÜNEŞ

Şenol Güneş Beşiktaş’taki görevini tamamlamak üzereyken ‘Gel bizi kurtar’ diye yalvardı ve 3,2 milyon Euro’luk maaşla Milli Takım’ın koltuğuna oturdu. Uluslar Ligi’nde küme düşme ve Euro 2020 fiyaskosu akıllarda. Şimdi ateş etmek için elli takla. Evet, Güneş’in dediği gibi bu düzende bir yanlışlık var. TFF’ye öğretmen arıyorsanız önce maaşları biraz düşürün. 500 bin Euro yap ki önce ay-yıldız sevenleri görelim. O zaman TFF’nin tepelerinde inşaat ücretinden değil futboldan anlayanları görelim. Sonrası kolay.

Şenol Güneş ve Nihat Özdemir'in görüşmesi sona erdi!  İki öğretmen adayı... ilginizi çekebilir Şenol Güneş ve Nihat Özdemir’in görüşmesi sona erdi! İki öğretmen adayı…

A Milli Takım Beşiktaş emekli oldu Euro EURO 2020 Futbol Galatasaray Güneş Haber Hollanda Nihat Özdemir Şenol Güneş Sözcü Sözcü Gazetesi TFF Türkiye Yıldırım Demirören

Bu filmi Milli Takım’da Hiddink, Terim ve Luce’de gördük! Yalvarmak değil…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK