Montella: Çocuklar çok çalışkan, öğrenmeye açıklar

Montella: Çocuklar çok çalışkan, öğrenmeye açıklar

95
0
PAYLAŞ

Montella: Çocuklar çalışkan, öğrenmeye açık

Montella: Çocuklar çalışkan, öğrenmeye açık

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, “Fatih Karagümrük maçı beni heyecanlandırıyor. Taktik olarak maçın kolay olmayacağını söyleyebilirim. Takımımdan çok memnunum. “Çocuklar çok çalışkan ve öğrenmeye açık.”

Montella: Çocuklar çalışkan, öğrenmeye açık

Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor’da Samet Aybaba’dan boşalan teknik direktör koltuğuna getirilen İtalyan teknik adam Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

Adana’ya gelişinin çok basit olduğunu belirten Montella, “Genel müdürümüz Metin Korkmaz Roma’dan benimle görüştükten sonra buraya gelip Başkan Murat Sancak ile görüşmek istedim. Buraya geldikten sonra başkanın ne kadar motive ve yüksek hedefli olduğunu gördüm. Kulübün tüm imkanlarını, sahalarını ve binalarını gördüm. Gerçekten başarılı olmak için her şey var. Bu yüzden çok rahat ve hızlı bir şekilde gelebildim” dedi.

“Çocuklar çalışkan, öğrenmeye açık”

Antrenmanlarda oyuncuları beğendiğini belirten Montalla, “Genel hissime baktığınızda çok memnunum. Çocuklar çok çalışkan, öğrenmeye açık. Hatta birkaç gün tam kadro yetiştiremedik. Kimisi milli takımda kimisi hafif sakatlıklar yaşadı. Tam kadro olamadık ama genel olarak hedeflerimize ulaşmak için her şeye sahibiz. Çocukların ne kadar motive olduklarını gördüm” dedi.

“Türk futbolu gidebildiği yere kadar gitmeye çalışıyor”

Türk futbolu hakkında konuşan Vincenzo Montella, “Türk futboluna baktığınız zaman sürekli büyüyen ve gelişmeye çalışan bir sektör olarak görüyorum. Gidebilecekleri kadar uzağa gitmeye çalışırlar. Hedefleri olan bir futbol ülkesi. Futbolcuyken birkaç Türk takımına karşı oynadım. Mario Balotelli buraya transfer edildikten sonra Adana Demirspor’u takip etmeye başladım. Çünkü Balotelli’nin gelişi İtalya’da büyük yankı uyandırdı. Ondan sonra ben de takip ettim.”

“Belirli varyasyonlarımız var”

Oyuncuların yeteneklerini incelediğini kaydeden Montella, “Futbol sistemim hakkında çok fazla bilgi vermeyi sevmiyorum ama elimizdeki oyuncuların değeri şu şekilde ortaya çıkıyor; Top onlardayken ya da yokken ne yapacaklarını bildiklerinde sistemi genele koyabilirsiniz. Tüm oyuncularla çalışma fırsatım olmadı ama bazı varyasyonlarımız var. “Oyuncular topla veya topsuz ne yapacaklarını bilirlerse, yetenekleri ortaya çıkar.”

“Büyük bir stadyumumuz var”

Fatih Karagümrük maçıyla ilgili konuşan Vincenzo Montella, şunları söyledi:

Fatih Karagümrük maçı beni heyecanlandırıyor. Buraya gelip oynayan çok sayıda Seria A oyuncusu var. Oradaki öğretmen de İtalyanca, onu tanıyorum. Genç bir öğretmen ama gerçek fikirleri ve ideolojisi olan bir öğretmen olduğunu söyleyebilirim. Taktik olarak maçın kolay olmayacağını söyleyebilirim. Bir futbol maçında birçok durum vardır ve bu durumlara nasıl tepki verdiğiniz önemlidir. Bu yüzden her şeye hazırız, ona göre çalışıyoruz. Sıradaki maçımız Adana’da. Ayrıca beni heyecanlandırıyor. Stadyumu gördüm ve kocaman bir stadyumumuz var. İlk günden beri hayranlarımızın ve şehirdeki insanların bize yakın olduğunu hissettim. Taraftarlarımızın ilk maçta gösterdiği gibi stada en çok giden ünvana sahipler. Bu bizim için ekstra bir motivasyon olmalı.”

“İleriye gideceğiz”

Başkan Murat Sancak’ın güçlü bir enerjisi olduğunu vurgulayan Montella, “Enerjiyi yayan, etrafındakilere enerji verebilen bir insan doğasına sahip. Ondan da çok güç ve enerji alacağım. İlerleyeceğiz” dedi.

Adana Adana Demirspor Futbol İtalya Karagümrük Roma Samet Aybaba Süper Lig transferi

Montella: Çocuklar çalışkan, öğrenmeye açık

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK