Nihat Özdemir istedi, Şenol Güneş gitti

Nihat Özdemir istedi, Şenol Güneş gitti

70
0
PAYLAŞ

Nihat Özdemir istedi, Şenol Güneş gitti

Nihat Özdemir istedi, Şenol Güneş gitti

TFF Başkanı Nihat Özdemir, ikinci kez görüştüğü Şenol Güneş’e “Bırakmalısın” dedi ve deneyimli hoca kabul etti. Sun’a yıl sonuna kadar borcu verilecek.

Nihat Özdemir istedi, Şenol Güneş gitti

TFF kararını verdi ve Şenol Güneş yollarını ayırdı. Hollanda’nın yenilgisinin ardından sert eleştirilere maruz kalan Sun, önceki gün Riva’da federasyon yönetimine bir sunum yaparak, Dünya Kupası elemelerinde kalan 4 maçı kazanabileceklerini açıkladı. TFF dün nihai kararını verdi. İnternet sitesinde yayınlanan veda mesajında ​​Güneş’e hizmetlerinden dolayı teşekkür edilirken, “Müzakereler sonunda karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verildi” ifadesi yer aldı.

‘PLEYING’ SÖZCÜĞÜ ETKİLİ OLDU

Ayrılma kararı talep eden isim TFF Başkanı Nihat Özdemir’den başkası değildi. Servet Yardımcı ve Halil Altıntop’un da katıldığı dünkü toplantıda Özdemir, “Yoruldunuz, bırakmalısınız” dedi. “Gelmem için yalvardılar” sözünün kendilerini zor durumda bıraktığını da ifade etti. Güneş kararı kabul ederek görevinden ayrıldı. Ancak deneyimli öğretmene yıl sonuna kadar 10 milyon TL alacak ödeneceği iddia edildi.

YASİN YILDIRIM: SERGEN YALÇIN NORVEÇ’E

Şenol Güneş’in Euro 2020’deki beden dili ve takım üzerindeki etkisini kaybetmesi sonun başlangıcı oldu. “Gelmem için yalvardılar” açıklamasıyla kendi ipini çekti. Aslında bitti, dün resmileşti. Bu yönetimin yeni bir yapılanma yapabileceğine dair hiçbir umudum yok. En kritik Norveç maçına 1 ay kaldı. Bu maçın aciliyeti göz önüne alındığında aklımda tek bir isim var: Sergen Yalçın. Sergen Hoca bu takımı 4 maçtır kaleye taşıyor. Yıldızları oynuyor. Heyecanı, hedefleri var ve aç. Aynı isimler, kulis ve lobiciler uzak duruyor. Ağız değil, sistemli ve taktik konuşan bir yabancı isim uzun vadede olmazsa olmazdır.

son dakika |  A Milli Takım'da Şenol Güneş dönemi sona erdi ilginizi çekebilir son dakika | A Milli Takım’da Şenol Güneş dönemi sona erdi

ERCAN TANER: TEKNİK EKİP İYİ OLMALI

Bekleniyordu. Böyle ağır bir yenilginin ardından oyuncular gidemediği için birileri giderdi. Yeni öğretmen iyi düşünülmüş olmalıdır. Piontek ve Derwall modeli gibi uzun vadeli bir plan yapılmalıdır. Hope Nationals’ın başarısızlığı göz önüne alındığında, teknik adam kadar teknik ekibin de çok iyi oluşturulması şart. Ayrıca adaylık açısından da aynı isimlere yönelmeyi doğru bulmuyorum. Yeni bir isim ve yapılanma yapılmalıdır.

LEMİ ÇELİK: MİLLİ RUH KURTARILMALI

Şenol Güneş ile işi kan davasına çeviren basın mensuplarının baskısıyla ayrılma kararı alındı. Ancak rekabet devam etti. Norveç’in kazanmasıyla işler değişecekti. Bireysel hatalı goller yenilmeseydi bu süreç olmazdı. Ülke futbolunda kulüp fanatizmi artık milli takımı geçmiş durumda. Kim gelirse diğer grup taraftarlar tarafından kabul edilmeyecektir. Önemli olan milli ruhu, vatanseverliği ve vatanseverliği yeniden kazanmaktır. Sıradaki öğretmen herkes tarafından takdir edilen bir isim olmalıdır.

A Milli Takım Dünya Dünya Kupası EURO 2020 Futbol Güneş Hollanda Nihat Özdemir Norveç Şenol Güneş Sergen Yalçın son dakika FAN TFF Türkiye

Nihat Özdemir istedi, Şenol Güneş gitti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK