Rıza Çalımbay: Oyuna girenlerden verim alamadık

Rıza Çalımbay: Oyuna girenlerden verim alamadık

129
0
PAYLAŞ

Rıza Çalımbay: Oyuna giren oyunculardan verim alamadık

Rıza Çalımbay: Oyuna giren oyunculardan verim alamadık

Gaziantep FK ile berabere kalan DG Sivasspor, maçın ardından ikinci yarıda oyuna giren oyunculardan herhangi bir verim alamadıklarını belirterek, “Yatabare’yi değiştirmek ya da değiştirmek istemedim. Pedro. İkisi de yorgun oldukları için dışarı çıkmak istediler ve ikisinin de sorunları vardı, biz de onları dışarı çıkarmak zorunda kaldık. Giren arkadaşlardan istediğimiz sonuçları alamadık” dedi.

Rıza Çalımbay: Oyuna giren oyunculardan verim alamadık

Süper Lig’in 5. haftasında Gaziantep FK’yı konuk eden ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılan ve bu sezon 3. galibiyetini alan Demir Grup Sivasspor, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendirerek konuşmasına başlayan Rıza Çalımbay, şunları söyledi:

“İlginç bir maçtı ama baktığımız zaman son dakikalara kadar iyi oynadık, iyi mücadele ettik. Son dakikada bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Yatabare veya Pedro’yu değiştirmek istemedim. İkisi de yorgun oldukları için dışarı çıkmak istediler ve ikisinin de sorunları vardı, bu yüzden onları dışarı çıkarmak zorunda kaldık. Giren arkadaşlardan istediğimiz sonuçları alamadık. Karamboldan şanssız bir gol oldu. Karamboldan bir gol yedik. Fenerbahçe maçında yediğimiz gol gibiydi. Biraz daha dikkatli olsaydık daha farklı olabilirdi, özellikle de çıkışta topları kaybetmeseydik. Çok top kaybettik. Son dakikalarda beklenmedik bir şekilde ortada bir gol yedik. Bu tür oyunlardan ders alınması gerekir. Lig çok uzun bir maraton ve daha birçok maçımız var. Önemli olan bazı arkadaşların eski hallerine, eski kapasitelerine ulaşmaları gerekiyor. Eğer yapmazlarsa, elbette sorunlarımız olacak. Zaten bugün Yatabare dışında bir forvetimiz yoktu. Biri cezalı, biri engelli, onun için değiştirme şansımız olmadı. Böyle bir şanssızlık yaşadık. Futbolun doğasında var. Oynadığımız mücadeleye göre rahatlıkla bitirebileceğimiz bir maçtı.”

Sivasspor Gaziantep FK maçında uzatmalardan bir puan ilginizi çekebilir Sivasspor Gaziantep FK maçında uzatmalardan bir puan

Fenerbahçe Futbol Gaziantep Sivasspor Süper Lig

Rıza Çalımbay: Oyuna giren oyunculardan verim alamadık

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK