Şenol Güneş’ten Emre Belözoğlu açıklaması: ‘Şu an mümkün değil’

Şenol Güneş’ten Emre Belözoğlu açıklaması: ‘Şu an mümkün değil’

64
0
PAYLAŞ

Emre Belözoğlu’nun Şenol Güneş’ten açıklaması: ‘Şu anda mümkün değil’

Emre Belözoğlu’nun Şenol Güneş’ten açıklaması: ‘Şu anda mümkün değil’

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dünya Kupası elemelerinde oynanacak maçlar öncesi yaptığı açıklamada, “Tek vücut, tek nefes olacağız ve maçı heyecanla kazanmak için var olacağız. Birlikte çok şey başardık, olacağını düşünüyorum. yarın da öyle olsun.” Güneş, Emre Belözoğlu ile anlaşma sağlayamadıklarını söyledi.

Emre Belözoğlu'nun Şenol Güneş'ten açıklaması: 'Şu anda mümkün değil'

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Eleme Grubu G’de 4. maçında yarın Karadağ’ı konuk edecek. A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, maç öncesi Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Antrenman Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. .

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş sözlerine 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak başladı. Güneş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Güzel bir ülke bıraktılar, barış içinde yaşayabiliriz. İnşallah gelecek nesillere güzel bir Türkiye bırakacağız. Bu topraklar hepimizin, birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Biz de kendi işimizi yaparak olumlu katkılar sağlamak istiyoruz. Zaman zaman başarılı ve başarısız zamanlarımız oldu. Avrupa Şampiyonluğu yaşadık. Avrupa Şampiyonası’na katılmak ve Dünya Kupası’na katılmak bizim için hedefler arasındaydı. Maçlarımız yarın başlayacak. 3 maçımız var. İlk 3 maç da zordu ama 7 puan aldık. 9 puan alabilirdik ama kaçırdık. Yine bu 3 maçta hedef 9 puan. Lider olarak girdiğimiz bu dönemden lider olarak çıkmak istiyoruz. Taraftarımızla bir maç olacak. Onların sıcak, coşkulu, olağanüstü desteğine ihtiyacımız var. Aynı duyguları paylaşıyoruz. Tek vücut, tek nefes olacağız ve maçı heyecanla kazanmak için var olacağız. Birlikte çok şey başardık ve yarın da aynısı olacağını düşünüyorum. Kadromuzda olamayacak oyuncular var. Davet ettiğimiz ama bizim şartlarımız dışında gelemediğimiz oyuncular bunlar. Ozan Kabak, Ozan Tufan, Çağlar ve Halil İbrahim. Dün takımında sakatlanan Halil vardı ve onu kadrodan çıkardık. Alpaslan’ı stoper eksikliğinden dolayı dahil ettik. Şu anda durumumuz bu. Ben oyuna ve sonuca olumlu bakıyorum. Takımın heyecanını biliyorum. Yeteneğini biliyorum. Başarıyı ve başarısızlığı gören bir grubumuz var. Yola çıkan genç bir ekip olarak her şey daha güzel olacak. Dünya Kupası’na katılırsak, bu takım tecrübe ile uzun yıllar müsabakalarda yer alacaktır. Kalitemiz, inancımız, enerjimiz var. Akıllı ve sabırlı oynamalıyız. Rakibimizin kondisyonu iyi. İyi pas yapabilen bir takım. Yurtdışındaki oyunculara baktığımızda yetenekli oyunculara sahipler. Kendi oyunumuzu oynamalıyız. İyi bir hikaye yazabilmek için lideri olduğumuz bu grubun liderini bitirmek ve birinci çıkmak her zaman lehimize olacaktır. İlk 3 maçı unutarak, başarıyı ve başarısızlığı unutarak yarına yeni bir heyecanla hazırlanacağız. Yönetime, başkanımıza, tüm taraftarlarımıza ve bugüne kadar bize destek olan Türk halkına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin Katar’da olacağını düşünüyorum” dedi.

“İNGİLTERE’DEN AYRIMCILIK”

İngiltere’de oynayan oyuncuların karantina uygulaması nedeniyle Türkiye’ye gelmelerine izin verilmediğini değerlendiren deneyimli teknik adam, “Yasal olarak takip ediliyor. Doğru bulmadığımız ve tartışmaya açılması gereken bir konu. Milli maçların tarihleri ​​buna göre düzenlenmelidir. Pandeminin neden olduğu ne kadar sorunun futbolu etkilediğini görüyoruz. Elbette burada ayrımcılık var. Ülkelerin kararlarına bağlı. Bizim için böyle bir sorun var, burada bir sorunumuz var. Transferlerin sürekliliği de bunu etkiliyor. Bitti, bitti. Oyuncularımızla en iyisini yapacağımızı düşünüyoruz. Gelemeyen oyuncular değerli oyuncular ama bizim de değerli oyuncularımız var. Ülkemizde ve diğer ülkelerde futbol organizasyonu yapılırken her şey düşünülmelidir. Sonraki maçlar için yazı yazdım, muhtemelen gelirler. 3 maç aradım, 15 gün önce oyuncularımı aradım. Hukuki yönler takip edilir. Ben de bu maçı bekliyordum ama aynı yazı diğer maçlar için de geçerli. Yarın başka bir şey bulurlar mı bilmiyorum” dedi.

“FUTBOL HAYATI SON OLABİLİR”

Dorukhan Toköz ile ilgili daha önce yaptığı “Aklı transferde” sorusuna Güneş, “Benim alanım belli; Milli takım. Yarınki maç çok önemli. Dorukhan en sevdiğim oyunculardan biri.Hala toparlanamadı.Geç transfer sorunu.Transfer oyuncuyu etkiliyor belli ki.Hakan da yaptı, Ozan da yaptı.Bunlara sevindim. zamanlamayı bil.Bir yerden kaybedebilirsin ama her yerden değil.Şimdi örnek olarak Ozan’dan bahsedeyim.Ozan için Schalke’ye başvurduk diyor, o benim oyuncum değil.Transfer güncel olunca böyle oluyor. Ozan Tufan da öyle Kulüp ortağımız belli değil Oyuncunun kulübündeki şartlara göre gitmeli mi gelmeli mi ?Dinleneceğini söyleyip benim kulüp kurallarıma uymadığını söylüyorsa belki onundur. futbol hayatı bitecek. tartışılması gereken konular bunlar. bir düşünün arjantin Messi’yi ararsa, son anda başka bir takıma gidiyor, kulübe mi yoksa milli takıma mı gitmeli? Ait olduğun bir iş yeri var ve bir de milli takım var. Milli takım her şeyin üstündedir diyoruz ama bazen milli takım her şeyin üstünde gelmiyor. Transfer önemlidir, iyi yönetilmesi gerekir. Kulüp değiştiren oyuncular bu sorunları sıklıkla yaşarlar. En çok kazanan yöneticilerdir” dedi.

“BAŞARILI OYUNCULARIMIZ VAR”

Oyuncuların takıma katılmamasının sorun teşkil edip etmeyeceği sorulduğunda Güneş, “Şu anda çıkmamız gereken 11 oyuncumuz var. sorun olacağını sanmıyorum. Başarılı oyuncularımız var. Yarın oynayacak oyuncular daha önce gördüğünüz oyuncular. Bir stoper olarak bakarsak, Ozan ve Çağlar’ı stoper olarak düşünürsünüz ama bu yüzden Alpaslan’ı aldım, sağ bek oynayabilecek bir oyuncu. Son maçını canlı izledim, beğendim, iyi oynadı, umarım katkı sağlar. Halil İbrahim genç bir arkadaş, o da oynamıyor, başkasını alabiliriz ama Burak var, Kenan var, Enes var. Bunlar oynayabilecek oyuncular. Allah korusun iki ya da üç oyuncunuzun başına bir şey gelirse riskler elbette artabilir.”

“SALİH ÇAĞRISI YAPILDIĞINDAN beri…”

Salih Uçan hakkında Şenol Güneş, “Salih yetenekli bir oyuncu. Alanya’da takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Geldiğinizde çarpma nedeniyle küçük bir sorun oldu. Bir tazeleme antrenmanı yaptı. Oynayıp oynamadığını görmek için tüm takıma bakacağız. Çağrıldığı için kabul edilen bir oyuncu. Önemli olan oyuncuların kulüplerinde iyi oynamalarıdır. Salih’e hoşgeldin dedik, hayırlı olsun dedik. Umarım tüm oyuncularımız ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.”

“EMRE BELÖZOĞLU ŞU ANDA YAPMADI”

Güneş, A Milli Takım’da yardımcı antrenör olarak görüştüğü Emre Belözoğlu ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Emre ile görüşüyoruz dedim, anlaştık diye hiç konuşmadım. Çünkü açık ve samimi olmanız gerekiyor. Çok takdir ettiğim ve takdir ettiğim yetenekli bir insandır. Aynı zamanda liderlik özelliklerine sahip bir kişidir. Seni hala görüyorum. Önünüzde daha çok zaman var. Koşullar nedeniyle, şu anda mümkün değil. Beklentilerimizde farklılıklar vardı. Kişisel uyum açısından en uygun olan Emre’yi düşündüm. Ayrıca, oynamadığı zamanlarda bile kaptan olarak katkı sağlıyordu. Onu düşündüm. Burası hem ona hem bize iyi gelecekti. Şu anda değil, bize katılmadı. Başka bir eğitmen bulabilirdim ama almadım. Bana biraz daha yükle. Yanımda Bayram öğretmenim ve diğer öğretmenlerim var. Burak ve Hakan’ı önde tutarak, onu takımda değerlendirmek istiyorum, bu takım benim değil, bizim takımımız. Oyuncu olarak görevlerini yapacaklar, aynı zamanda takımı da yönetecekler. Katkılarını dört gözle bekliyorum ve yapacaklarını düşünüyorum. Hem Emre için hem takım için hem de gelecek için iyi olur, onun için Emre’yi düşündüm.”

Emre Belözoğlu’nun Şenol Güneş’ten açıklaması: ‘Şu anda mümkün değil’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK