Sergen Yalçın: Geceyi anlatmak çok zor

Sergen Yalçın: Geceyi anlatmak çok zor

127
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın: Geceyi anlatmak çok zor

Sergen Yalçın: Geceyi anlatmak çok zor

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Geceyi anlatmak çok zor. İlk yarıda bizim için ciddi bir kaos ortamı vardı.”

Sergen Yalçın: Geceyi anlatmak çok zor

Süper Lig’in 5. haftasında Beşiktaş, 2-0 geriye düştüğü deplasmanda FT Antalyaspor’u 3-2 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Yalçın, işlerin normal akışında olmadığı ilginç bir gece geçirdiklerini ifade etti.

Karşılaşmanın ilk yarısının kendileri için kaos içinde geçtiğini belirten Yalçın, eksik kadroda alternatifi olmayan 2 oyuncuyu kaybettiklerini bu yüzden ilginç seçimler yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

O an akıllarına gelen doğru şeyi düşünmeye fırsat vermeden yapmaya çalıştıklarını kaydeden Yalçın, “Geceyi anlatmak çok zor. Her şeyden önce, ilginç bir geceydi. Bu gece olağandışı şeyler oldu. Bizim için ciddi bir kaos vardı. İlk yarıda. Eksik kadromuzdan arka arkaya iki alternatif olmayan oyuncu kaybettik. İki hamlemizi kullandık. İlginç seçimler yaptık. Bunlar anlık kararlar alacağımız seçimlerdir. düşünecek durumda değiliz. O an aklımıza gelen doğru şeyi yapmak istedik ve yaptık. Zor bir ilk yarı oldu dedi.

“Yanıtlar iyi”

Göreve geldiği ilk 45 dakikada böyle bir kaos, böyle bir zorluk yaşamadığını hatırlatan Yalçın, “Kaybetsek de skor çok umurumda olmazdı. Böyle bir ortamda pozisyonları sürekli değişen birini çıkarıyoruz, takımın dengesi bozuluyor, oyuncuların yerleri değişiyor, zor bir durum. İkinci yarı klasik bir oyun kurgusuna yerleşirken oyuncularımız oyunu çevirmek için çok çaba sarf etti. Kolay olmadı. Bu çabayı gösteren oyuncularımıza teşekkür ederiz. Geri dönüşler iyidir, 2-0 deplasmanda geri dönmek kolay bir iş değildir. Bu, bunu başaracak güce sahip olduğumuz anlamına geliyor, oyuncularımızda güç var.”

“Zor bir maça döndük”

Eksikliklere 2 oyuncunun daha eklendiğini hatırlatan Sergen Yalçın, “Onlar olmadan aynı şekilde devam edersek ve en azından müsabakalarda ne kadar az sakatlanırsak bundan sonraki sürece çok daha doğru bakabiliriz. zarar görmeden geçin. Kazandığımız için mutluyuz. İşler her zaman çalışmadığımız yerlerden çıktı. Bu alanlarda hiç çalışmamıştık. Başka bölgelerde oyuncularımız vardı ama orada değillerdi. Sonunda kazandığımız için bizi mutlu eden çok ilginç bir geceydi. Böyle bir dönüş bizim için bir zevktir. Demek ki ekibimiz bu güce sahip. En önemli kısım burası, bunu yapacak karaktere sahip oyuncularımız var. Maçı kaybedebilirdik ve kaybetseydik sonuç önemli olmazdı. Bugün için zorlu bir maç çıkardık” dedi.

“Batshuayi hazır”

Batshuayi hakkında açıklamalarda bulunan Yalçın, “Fiziksel olarak hazır, fit bir oyuncu ve fizik gücü iyi. Hazır. Çok iyi performans gösterdi. Bu maçları oynayabilmek için tüm oyuncularımın onun gibi formda olması gerekiyor” dedi.

Sergen Yalçın ne yapacağını şaşırdı! ilginizi çekebilir Sergen Yalçın ne yapacağını şaşırdı!

Antalyaspor Beşiktaş Futbolcu Sergen Yalçın Süper Lig

Sergen Yalçın: Geceyi anlatmak çok zor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK