Shakhtar antrenörü Rusya saldırısında hayatını kaybetti

Shakhtar antrenörü Rusya saldırısında hayatını kaybetti

50
0
PAYLAŞ

Shakhtar antrenörü Rusya’da hamile kalınca

Shakhtar antrenörü Rusya’da hamile kalınca

Ukrayna’nın donanımlı takımı Shakh Donets’in eğitimcilerinden Rusya’nın hizmetlilerinden hizmettarni.

Shakhtar antrenörü Rusya'da hamile kalınca

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı ev işgalde futbol’un bir ölüm haberi daha geldi. Ukrayna’nın ekibinden kulüplerinden Mircea Lucescu’nun takımı Shakhtar Donetsk’ alt yaş takımlarından bir çalışanın Ruslarında geçenlerden bahsedilmiştir.

‘ONU BİR RUS MERMİSİ ÖLDÜRDÜ’

Shakhtar Donetsk CEO’su Seri Palkin, Rus bombası içinde eğitimcilerden, kamyondan fırlatmayı açıkladı.

Palkin, “Bir çalışanımız dün gece kaybetti. kendisi çocuk koçuydu. Bir Rus mermisi isabeti edinmiş ve hedef almıştır. Rusya, Ukraynalıları öldürüyor, bu çılgınlığı durdurun, susmayın, konuşun! Aksi halde bu boyutta olmayacaksınız, gelecek nesiller tarafından hatırlanacak bir tarihte, dünya sınıflarından silinmeyecek bir gün. Ve onun biriniz işlenen bu cezasını yapacaksınız” açıklamasını yapacak.

‘KANLI REJİME KARŞI GELME KORKUNUZ’

Rus futbol adamlarına ve futbolcularına da seslenen kulüp’su şöyle devam edin: “Rus Futbol kulüplerinin sahiplerine, yöneticilerine ve eğitima sesleniyorum. Rusya, Ukrayna’ya korkunç ve hain bir askeri saldırı gerçekleştirdi. Onun birinizin bulunduğu ve onun zamanının sıcak bir şekilde karşılandığınız bir ülke. Akrabalarınız, arkadaşlarınız var, hatta bazı bölgelerinizin bulunduğu bir ülke ve bu ülke Rus mahalleleri tarafından ağırla ağırla yok ediliyor. Tüm dünya bu tırmanışı için anaokulu geçişinizi korkutuyorlar. Sporda korku, zafera indiren duygudur. Ukrayna’daki savaşa karşı çıkma korkunuza karşı savaşan şehirler, korkunuz halktan ve doğurgan ölümlerden korkunuz ölü çocuklar ve az sayıda insan kaderi… Kanlı rejimin karşı gelme korkunuz en büyük savaşındır.”

Shakhtar Donetsk kulübesi, eğitim altyapısı eğitmeninin adıydı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri hareketinden bu yana futbol hakkında yakın sayılır. Daha önce 2 Ukraynalı araba yüzünden kaybedilmiş.

Shakhtar antrenörü Rusya’da hamile kalınca

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK