TFF’den Ampute Milli Takımı’na para ödülü

TFF’den Ampute Milli Takımı’na para ödülü

71
0
PAYLAŞ

TFF’den Ampute Milli Takım’a Para Ödülü

TFF’den Ampute Milli Takım’a Para Ödülü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’in başkanlığında toplanan TFF Yönetim Kurulu, tarihi bir zafere imza atan Ampute Milli Futbol Takımı’na 1,5 milyon TL’lik özel ödül verilmesine karar verdi.

TFF'den Ampute Milli Takım'a Para Ödülü

TFF Yönetim Kurulu, 2021 EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) destekli A Milli Ampute Futbol Takımı’na kazandığı şampiyonluk için özel ödül verilmesine karar verdi. Polonya’nın Krakow kentinde düzenlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu’ndan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, “Aynı başarıyı 2017 yılında Avrupa Şampiyonası’ndan sonra ikinci kez Polonya’da tekrarlayan Ampute Vatandaşlarımızın başarısı. Bizi gururlandıran ve gururlandıran İstanbul, ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşkuyla karşılandı. TFF olarak 2006 yılından bu yana desteklediğimiz Ampute Vatandaşlarımızı stratejik iş birliği ile ödüllendirme kararı aldık. 2022 yılında ülkemizde düzenlenecek olan Dünya Ampute Futbol Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlanıp kupayı kazanacağımıza inanıyorum.”

Fenerbahçe'den Miha Zajc ve dolandırıcılık açıklaması ilginizi çekebilir Fenerbahçe’den Miha Zajc ve dolandırıcılık açıklaması

Avrupa Dünya Empoli Fenerbahçe Futbol istanbul Nihat Özdemir para Polonya TFF Türkiye

TFF’den Ampute Milli Takım’a Para Ödülü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK