TFF’den Dünya Kupası açıklaması

TFF’den Dünya Kupası açıklaması

61
0
PAYLAŞ

TFF’den Dünya Kupası açıklaması

TFF’den Dünya Kupası açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Dünya Kupası’nın 2 yılda bir değil 4 yılda bir düzenlenmesini desteklediklerini açıkladı.

TFF'den Dünya Kupası açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), iki yılda bir Dünya Kupası’nın düzenlenmesini içeren ve uluslararası müsabaka takviminde köklü bir değişiklik öngören FIFA taslağı ile ilgili yazılı açıklama yayınladı.

TFF’nin resmi internet sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu, son dönemde uluslararası spor medyasında yer alan, iki yılda bir Dünya Kupası’nın düzenlenmesini içeren ve uluslararası müsabaka takviminde köklü bir değişiklik öngören FIFA taslağı ile ilgili haberleri yakından takip ediyor.

Öncelikle dünya futbolunu kökten değiştirecek böylesine önemli bir planın Avrupa’daki federasyonların rızası olmadan uygulanamayacağı açıktır.
Ayrıca Dünya Kupası’nın iki yılda bir düzenlenmesi ve sezon içerisinde sadece bir uzun milli takım molası verilmesi, küresel ölçekte federasyonlar, ligler ve kulüpler üzerinde çok ciddi etkiler yaratacaktır. Ekim ayında verilmesi planlanan bu dönem oyunculara zihinsel yorgunluk getirecek ve sakatlık riskini artıracak. Bu durum, UEFA ile imzaladıkları uzun vadeli merkezi pazarlama anlaşmaları sayesinde finansal dengelerini kurmuş olan Avrupa federasyonları için de risk oluşturmaktadır.

Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonaları gibi büyük turnuvaların nadir olmaları nedeniyle öneminin ve heyecanının arttığını hatırlatarak, FIFA’nın reform önerilerini Avrupa futbolunun paydaşlarıyla görüşerek hayata geçirmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bu noktadan hareketle Türkiye Futbol Federasyonu olarak UEFA’nın Dünya Kupası’nın dört yılda bir düzenlenmesi ve mevcut maç takviminin korunması yönündeki görüşünü desteklediğimizi kamuoyuna sunuyoruz.”

Mustafa Denizli'den TFF'ye sitem: Sanırım birini bulamamış ilginizi çekebilir Mustafa Denizli’den TFF’ye sitem: Sanırım birini bulamamış

Altay Avrupa Denizli Dünya Kupası Futbol internet TFF Türkiye UEFA

TFF’den Dünya Kupası açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK