Trabzonspor’un eski başkanlarından şampiyonluk sözleri

Trabzonspor’un eski başkanlarından şampiyonluk sözleri

41
0
PAYLAŞ

Trabzonspor’un eski başkanlarından şampiyonluk sözleri

Trabzonspor’un eski başkanlarından şampiyonluk sözleri

Trabzonspor’un eski başkanları Salih Erdem,mil Ekinci, Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın, Mehmet Ali Yılmaz, Sadri Şener, Faruk Nafiz Özak, Nuri Albayrak ve İbrahim Hacıosmanoğlu şampiyonluğa koşan pilotlardan onlara bugünü değerlendirdi.

Trabzonspor'un eski başkanlarından şampiyonluk sözleri

Spor Toto Lig Ahmet Çalık 2021-22 Süper Lig’in bitimine 11 hafta kalırken, topladığı 66 puanla kazanılan Trabzonspor’da camia şampiyonluğa hazırlanıyor. Tarihinin en erken şampiyonluğunu yakalamaya çalışan bordo mavili kulübün eski başkanları, TSYD Trabzon şubesinin dergisine ve yönetimini değerlendirerek camiaya başvurularda bulundular.

KURUCU BAŞKAN ERDEM: BİRKAÇ HAFTA DAHA SABİR

Trabzonspor’u 20 yapan ve yetiştirilenki 2 başkandan biri olan kulübün 4’üncü başkanı Salih Erdem, aradan sonra alınacak kenti ve camiayı rahatlatacağını söyledi. Kurucu başkan Erdem, ”Bu şehir bunu hak etti. Biraz önce eğlenceli ve eğlenceli bir şekilde yazmak için. Tam destekle birlikte birkaç hafta daha sabır. Esas olan bu sezon olduğu gibi o oyuncuları bir kaynaştırmaktır. Ama başarı sadece isimlerle gelmeyecek. Bir yandan da takımı gençleştirme çalışmaları var bu çok önemli ve doğru hamle. Yönetimin kurmayları güzel işler yapıyor.

EKİNCİ: YENİDEN O HAVAYI SOĞUMAK DUYGUSAL OLACAK

Bordo mavili kulüpte görevden 4 lig, 2 Türkiye Kupası, 4 cumhurbaşkanlığı ve 1 cumhurbaşkanlığı maçında şampiyonluğa ilerleyişini, ”Böylesine bir kulüp ve güçlü bir camianın hedefi her zaman hedefindedir. Trabzonsporumuzun başarılarını elde etmek için büyük bir heyecan ve heyecanla devam etmek. Hep beraber sevineceğiz. Takımımızın şampiyonluk kutlamalarında her zaman yapılacak. Çünkü yeniden o havayı solumak, o anları yaşamak için bizim için çok duygusal olacak” sözleriyle değerlendirdi.

ATAMAN: AVCI’YI AHMET SUAT HOCA’YA BENZETİYORUM

Trabzonspor’un 6’ncı başkanı Ahmet Celal Ataman, Trabzonspor’a uzun yıllar boyunca devam ettiğini söyledi. Şampiyonluk takımında seçim, “Biz döneme başka dost yok, baltaların içinde olan Ataman’lar, tam zamanlı bu sözleriyle seslerle, 90 futbol takımında seçmeli oyunlardan.” Teknik direktör tam bizim yapımıza uygun, basiretli. Oyunu yaşayacakları, hesapları. Maç içinde kendini kaybetmiyor, Ahmet Suat hocaya benzetiyorum bu konuyu” diye konuşuyor.

GÜNAYDIN: MİLAT OLACAK

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağ teknik ekibi ve yönetimin teknik müdahalesinin ne kadarda önemli olduğu konusunda okuldan 7’nci belediye başkanı, ”Benim dönemimdena önce ve benim dönemimde de anlayış böyleydi. İstanbul Kulübümüzde bizim gibi ama sizler gibi görünüyorsunuz. İşin içine para girişinde, teknik departmanların sergisinden, yabancı futbolcu savurganlığı arttı. Trabzonspor bu sezon tarihi bir fırsat yakaladı. Bu takım şampiyonluk olmakla birlikte bu sıradan bir şampiyonluk köşe takımı. Bu şampiyonluk Türk futbolunun yeniden gözden geçirilmesi için önemli. Belki de bir milat olacak” dedi.

YILMAZ: RESMİLEŞTİĞİNDE KEYFİNİ ÇIKARMALI

Bordo mavili kulüpte 12 yıl görev alan ve son kullanıcıluk olarak kayıtlara göz önüne alındığında,da kulübün içinde bulunan onursal başkan ve kulübün 8’inci başkanı Mehmet Ali Yılmaz da, seçmeli lig sonrası değerlendirme seçimde, ”Bugünkü dönem ile o standartlardan sayılır değil” . Trabzonspor o dönem, 50 puan aldı ki, bu son yorumki en yüksek puandı. İkinci olan Fenerbahçe, 45, Galatasaray ve Beşiktaş’ın ise 44’er puanı var. O dönemki şampiyonlukların anlamı ve tadı çok farklıydı. Yalnızca 2 kullanıcı hakkımız var. Şimdi ise daha kolay, her takımda sınıfları tartışılan 14 yabancı var. Ancak şampiyonluk her zaman şampiyonluktur. Resmi olarak değerlendirmekte olduğunuzda, emeği geçenleri kutlamalıyız” diye konuştu.

ŞENER: DİLİMİZİ ISIRALIM

10’uncu başkan Sadri Şener, gidişatından memnun oldu ve her yarışman sonra başkan Ahmet Ağaoğlu’nu kutlamak, ”Bu ekiptihar oluyoruz, çok mutlule takımımızın başarısıyla. Hem merkezimiz, hem yönetim kurulumuz, hem oyuncularımız mutlu sona ulaştıracaklar. Takımımıza giderken dilimizi ısırmamız lazım. Yarın bir olay olur belli olmaz. Çocuklardan dede görmüşsünüz. Bakın şimdi de statta çöküyor diyorlar. Bugüne kadar hep bir şeyler oldu da. O yüzden insan tam emin olamıyor, birazcık. Ama görüntü o ki bu sene mutlu sona ulaşacağız” vurgusunu yaptı.

ÖZAK: EL BİRLİĞİ YAPMAMIZ LAZIM

Trabzonspor’un 11’inci başkanı Faruk Nafiz Özak, ”Bu yönetim iş başlangıcında zaman, statta toplantı yaptık. Gelirler canı, kuşa kredi kartımız var. Bu tablodan gelinen için, bardağın dolusu tarafından çok mutluyuz. Yönetim özverili, takım iyi oynuyor, hoca ile şehir bütünleşti, tribünler dolu. Dünyanın her tarafından insanlar Trabzonspor formalarını giyerek geliyorlar. Şampiyon olsak dahi, öneriler alt alta çalışmaları yapmalıyız. Önemli bir borç var. Herkese göreve, sadece yönetime sen çöz dememek gerekir. El birliği, yardımsız para bulmamız lazım” tavsiyesinde bulundu.

ALBAYRAK: GELECEK PLANLAMASI YAPILMASI ÇOK DEĞERLİ

”Bütçe farkı ile Anadolu takımlarının yemek için onları ezenlerin içinde gösterdiğini belirten bordo mavilinin 14’üncü başkanı Nuri Albayrak, şimdi gelecekte olacak ilelerin noktaları ortada. Ligin bugünün zirvesinde Trabzonspor ve Anadolu takımlarının olması ve büyük olarak İstanbul takımlarının hayal gücünü ortaya koyuyor. Yönetimlerin doğru veya yanlışları ancak camianın ve taraftarın coşkulu yolundaki olumlu yanslar. Göreve gelecekten sonra Ahmet Ağaoğlu’nu desteklememizdeki en önemli gösterge de planlama yapılmasıdır. Ligde yarışacak bir kadro oluşturmanın yanı sıra yetiştirilmek üzere yetiştirilmekte olan bu yerel ve genç oyuncu donanımı çok değerli” dedi.

HACIOSMANOĞLU: KASKETİNİ DE KENDİSİNİ DE AYRI SEVİYORUM

Trabzonspor’un 15’inci başkanı İbrahim Hacıoğlu da ”Başkanından eğitimine, yönetimin teknik ekibine, taraftardan taraftarına, bu büyük camiaya bu gururu yaşatmak için istekliyiz. Trabzonspor’da tarihi bir imza atan ve kısa süreliğine kupalara ambargo koyan Abdullah Avcı’nın kasketini de görüşmede ayrı seviyorum. Trabzonspor’un yaşadığı gibi, bu sezon yaşanacak olanların, bundan sonraki üst yaşanacak şampiyonluklar kat edecekler. Üst üste şampiyonluklar yaşamak istiyorsak, bütçede oluşturulan hep beraber kapatmamız gerekiyor” kullanmaları gerekiyor.

Başbakanlık Beşiktaş Fenerbahçe Galatasaray istanbul oyuncu para Spor Toto Süper Lig Süper Lig TRABZON Trabzonspor Türkiye Türkiye Kupası

Trabzonspor’un eski başkanlarından şampiyonluk sözleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK