UEFA’dan flaş karar! Yasak kalktı

UEFA’dan flaş karar! Yasak kalktı

68
0
PAYLAŞ

UEFA’dan flaş karar! yasak kaldırıldı

UEFA’dan flaş karar! yasak kaldırıldı

UEFA, taraftar yasağının kaldırıldığını duyurdu.

UEFA'dan flaş karar!  yasak kaldırıldı

UEFA, korona virüs önlemleri kapsamında alınan deplasman taraftarlarının maçlara alınmama yasağını kaldırdı. Böylece deplasmandaki taraftarlar Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’ndeki maçlara girebilecekler.

UEFA, nihai kararın maçların oynanacağı ülkelerin yetkilileri tarafından verileceğini de belirtti.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi, UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray ve Fenerbahçe’yi temsil ediyor.

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nde oynanan ön eleme maçlarında aldığı deplasman yasağı nedeniyle maçları sadece ev sahibi taraftarlar izleyebildi.

UEFA, deplasmanda taraftar yasağının kaldırılmasına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

UEFA İcra Komitesi, UEFA müsabaka maçları düzenlenirken uygulanacak sıhhi ve hijyenik prosedürlerin yanı sıra operasyonel protokolleri ana hatlarıyla belirleyen UEFA Oyuna Dönüş Protokolünün beşinci baskısında yapılan büyük değişiklikleri onayladı. Tıbbi ilkelerle ilgili olarak, değişiklikler, Avrupa çapında devam eden aşı kampanyalarının ve birçok ülkenin aşılanmış ve iyileşmiş bireylerin daha fazla test yapmadan sınırlar arasında serbestçe hareket etmelerine ve halka açık etkinliklere katılmalarına izin verme kararının sonucudur. Operasyonel ilkelerle ilgili olarak, şu anda başarıyla oynanan 2.000’den fazla UEFA müsabakasında kazanılan deneyimden sonra onaylanan değişiklikler önerilmiştir.”

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi takvimi belli oldu. ilginizi çekebilir Fenerbahçe ve Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi takvimi belli oldu

UEFA’dan flaş karar! yasak kaldırıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK