Şube müdürleri ’20 tonluk kalorifer kazanını hurdacıya sattı’ iddiası! Soruşturma başlatıldı

Şube müdürleri ’20 tonluk kalorifer kazanını hurdacıya sattı’ iddiası! Soruşturma başlatıldı

34
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesi ve Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi planlanan okulda yapılan tadilatta iki şube müdürü tarafından okulun iki kalorifer kazanının sökülerek hurdacılara satıldığı iddia edildi, Tunceli merkezde özel okul olarak eğitim vermiştir. Şube müdürlerinin açığa alınmamasına tepki gösteren CHP Milletvekili Polat Şaroğlu, “Bu kişilerin görevden alınmaması tamamen siyasi baskılardan kaynaklanmaktadır” dedi.

Şube müdürleri '20 tonluk kalorifer kazanını hurdacıya sattı' iddiası!  Soruşturma başladı

Şube müdürleri ’20 tonluk kalorifer kazanını hurdacıya sattı’ iddiası! Soruşturma başladı

Şube müdürleri ’20 tonluk kalorifer kazanını hurdacıya sattı’ iddiası! Soruşturma başladı

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan iki şube müdürü tadilatta olan bir okulun yaklaşık 20 ton ağırlığındaki iki kalorifer kazanını hurdacıya satmasına rağmen şube müdürlerinin görevden alınmadığını söyledi. Tunceli Valiliği, gerekli soruşturmanın başlatıldığı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Soruşturma sonucunda gerekli işlem yapılacak” dedi.

Şube müdürleri '20 tonluk kalorifer kazanını hurdacıya sattı' iddiası!  Soruşturma başladı

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilerek Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi planlanan okulda yapılan tadilatta iki şube müdürü tarafından okulun iki kalorifer kazanının sökülerek hurdacılara satıldığı iddia edildi. . Şube müdürlerinin açığa alınmamasına tepki gösteren CHP Milletvekili Polat Şaroğlu, “Bu kişilerin görevden alınmaması tamamen siyasi baskılardan kaynaklanmaktadır” dedi.

“20 TON’A YAKIN ISITICI KAZANI SATILDI”

Olayla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, “Daha önce Tunceli Merkez’de özel bir okuldu. Bu okul daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nde o okulu çeşitli bakımlardan yaptırarak Anadolu Lisesi haline getirdi. Okulun kaloriferinde tadilat sırasında doğalgaza geçilmesi nedeniyle yaklaşık 20 ton ağırlığındaki iki kalorifer kazanı çöpe atılmış ve bu kazanlar Kurban Bayramı’nda iki şube müdürü tarafından sökülerek bir hurdacıya satılmıştır. Diğer hurdacılar bu durumu fark edince İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatıyor. Olaydan sonra bu kişilerin yerini başkaları almasına rağmen bu kişiler farklı birimlerde şube müdürü olarak görevlerine devam etmektedirler.

“CEZAİ AÇIKLAMA YAPTIK”

Kazanın yüzde 15’inin olay sonrası hurdacı tarafından geri getirildiğini belirten Şaroğlu, “Ancak kendilerine soruşturmanın güvenliği açısından bunun doğru bir yaklaşım olmadığını ve bu kişilerin görevden alınması gerektiğini söyledik. ama ne yazık ki yapmadılar. Bu durumu yerinde inceledik, ayrıca adli soruşturma için vekil olarak suç duyurusunda bulunduk. Mobese kameralarında çok net görülmesine rağmen adli soruşturma açılmaması ve bu kişilerin görevden alınmamış olması, bu olayın tamamen siyasi baskılarla kapatılacağının kanıtıdır. Ancak konunun takipçisiyiz” dedi.

VALİLİK: ARAŞTIRMA BAŞLADI

Tunceli Valiliği ise iddialarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada;

“Milli Eğitim Müdürlüğümüzdeki iki kamu görevlisinin tadilatta olan bir okulun kalorifer kazanını ihalesiz sattığı haberinin kamuoyuna duyurulması gerekli hale gelmiştir. Söz konusu iddia ile ilgili olarak geçen ay Valiliğimizce gerekli soruşturma başlatılmış olup, soruşturma halen devam etmektedir. İnceleme sonucunda gerekli işlem yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İki sınıfta daha yüz yüze eğitime ara verildi!  Öğrenciler karantinaya alındı ilginizi çekebilir İki sınıfta daha yüz yüze eğitime ara verildi! Öğrenciler karantinaya alındı Selden sonra şehri korona vurdu!  Vakalar 1 ayda ikiye katlandı ilginizi çekebilir Selden sonra şehri korona vurdu! Vakalar 1 ayda ikiye katlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK