Tanju Özcan için karar verildi

Tanju Özcan için karar verildi

21
0
PAYLAŞ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ihtar için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Tanju Özcan için verilen karar

Tanju Özcan için verilen karar

Tanju Özcan için verilen karar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ihtar için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Tanju Özcan için verilen karar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti merkezinde basın açıklaması yaptı.

Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

* “Bolu Belediye Başkanı’nın bir kadın vatandaşla ilgili yaptığı uygunsuz açıklamayı kabul etmemiz mümkün değildir.

* Onu sindirmemiz mümkün değildir. Ama hatasını anladı ve halktan özür diledi.

* Bu özrü dikkate alarak, Bolu Belediye Başkanı’nın bir kadın vatandaş hakkında yaptığı uygunsuz açıklamalar nedeniyle ihtar için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine oybirliği ile karar verdik.”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında soruları yanıtladı. Öztrak, bugün itibarıyla başlayan yüz yüze eğitimle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“SARAY YÖNETİMİ GELECEĞİN TURİZM DEĞİŞİMİNE VERDİĞİ ÖNEMİ EĞİTİME KATILAMIYOR”

“Okullar, salgın hastalıklar gibi olağanüstü durumlarda en son kapatılıp ilk açılması gereken kurumlardır. Geleceğimiz çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğidir. Okullarından ve eğitimlerinden uzak kaldıkları her gün ülkemiz için daha zor bir fatura anlamına geliyor. Türkiye, salgın sırasında okullarını en uzun süre kapalı tutan ülkelerden biri. Ne yazık ki saray yönetimi turizm ve sanayiden geleceğimize ve çocuklarımızın eğitimine gelecek dövize verdiği önemi verememiştir.

“BÜYÜK GÖREV VE SORUMLULUKLAR AZALIYOR”

Salgın döneminde birçok öğrenci uzaktan eğitime erişemedi. Gelenler hiçbir şey anlamadı. Bir nesil bariz israf noktasına geldi. Artık bu açığı kapatmak için devlete, eğitimcilere, velilere ve öğrencilere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı geçen yıl bu zamanlar 50 civarındaydı. Tekrarlanan hatalar sonucunda bu sayı bugün 300’e ulaştı. Böyle bir ortamda okullar açıyoruz…

“ÖĞRETMEN VE OKUL PERSONELİ AŞI YAPILMAMIŞTIR”

Sınıf mevcutları hala çok kalabalık olan okullarımız var. Bu okullarda öğrenci yoğunluğunu azaltmak için ikili eğitime geçmek bir seçenek olabilir. Aşı yaptırmayan öğretmenler ve okul personeli de var. Sağlık Bakanı’nın açıklamasına göre öğretmenlerde iki doz aşı oranı yüzde 70 civarında. Genel aşılama oranında henüz yüzde 50’ye ulaşmış değiliz. Aşıdaki gecikmeler yavrularımızı da tehdit etmektedir. Gerekirse, dünyadaki diğer ülkelerde olduğu gibi aşılamayı hızlandırmak için ödül ve teşvik programları uygulanabilir.

“BU ÖNLEM NE KADAR SÜRE ÇALIŞACAK?”

Sınıfların havalandırılması da ayrı bir sorun. ‘Kapılar ve pencereler açılacak’ deniyor. Kışın geldiği söyleniyor. Bu önlem her yerde ne kadar süreyle işe yarayacak? Yine bazı okullarımızda düzgün servis personeli bulunmamaktadır. Bu konuda çok şikayet alıyoruz. Böyle bir durumda okullarda hijyen nasıl sağlanacak? Kronik hastalığı olan çocuklarımız var. Bu çocuklar olası bir kontaminasyon durumunda ciddi risklerle karşı karşıya kalabilirler. Bu çocukların eğitimi için mutlaka alternatif bir plan hazırlanması gerekmektedir.

“MİLLİ EĞİTİM BAKANI MİLLETİMİZİ AYDINLATMALIDIR”

Milli Eğitim Bakanı bu konuda milletimizi aydınlatmalıdır. Çocuklarımızın sağlığını korumak için alınan önlemler konusunda tüm ebeveynler bilgilendirilmeli ve eğitim sürecinin tüm unsurları birlikte hareket edebilmelidir.

Tanju Özcan: Sığınmacılara vatandaşlık verilmeyeceği acilen duyurulmalı ilginizi çekebilir Tanju Özcan: Sığınmacılara vatandaşlık verilmeyeceği acilen duyurulmalı

Bolu CHP Faik Öztrak Kadın Tanju Özcan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK