Apple ve Google’dan Rusya’ya yaptırım

Apple ve Google’dan Rusya’ya yaptırım

48
0
PAYLAŞ

Apple ve Google’dan Rusya’ya yapacağım

Apple ve Google’dan Rusya’ya yapacağım

Teknoloji devi Apple’ın, Rusya’daki tüm hikayelerin Rusya’dan geldiğini iddia ediyor. Şirket, tüm Apple dağıtım satışını duyurdu. Google ise, Rusya tarafından finanse edilen haberin içeriğinin kaldırıldığını bildirdi.

Apple ve Google'dan Rusya'ya yapacağım

Apple’dan yapılan tüm satışların içinde bulunduğu ve Apple’ın içinde yer aldığı belirtildi.

Reuters’ta yer alan habere göre, Apple ayrıca RT News ve Sputnik News’in Rusya dışında artık indirilemeyeceğini duyurdu. Şirketten yapılan, harita gösterimi üzerinden ve başvuruların başvurularının engellendiği de ifade edilir.

Açıklamada, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden derin endişe ve acı çeken tüm insanlardanız. İnsani çaba gösteriyoruz, “yürüyebilecekleri.”

BİR YAPTIRIM DA GOOGLE’DAN

Google’ın küresel sorumluluk sahibi Kent Walker, Russia Today gibi Rus devleti tarafından finanse edilen uygulamalar, Google Haberler de dahil olmak üzere gelen haber uygulamalarından kaldırıldığını açıkladı.

Walker, “Bu olağanüstü olayda kullanılarak hazırlık yapılması ve eğitim içi dezenformasyonu kampanyak için aşındırmak için” dedi.

Google daha önce, Rus hükumeti tarafından finanse edilen haber’in reklam araçlarını ve YouTube’daki bazı kısıtlamaları içeriyordu.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den ABD ve Avrupa'ya 'yaptırım' eleştirisi İlginizi Çekebilir Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den ABD ve Avrupa’ya ‘yaptırım’ eleştirisi Rus bankalarına ödeme Türk turizmcisini vurdu: alınamıyor İlginizi Çekebilir Rus bankalarına ödeme Türk turizmcisini vurdu: alınamıyor

ABD Antalya Apple Avrupa canlı Ekonomi NATO Reuters Rusya Teknoloji trafik Türkiye Ukrayna

Apple ve Google’dan Rusya’ya yapacağım

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK