Ay’a çarpması beklenen 3 tonluk uzay çöpü Çin’e ait çıktı

Ay’a çarpması beklenen 3 tonluk uzay çöpü Çin’e ait çıktı

50
0
PAYLAŞ

Ay’a çarpması beklenen 3 tonluk çöpü Çin’e ait çıktı

Ay’a çarpması beklenen 3 tonluk çöpü Çin’e ait çıktı

Yaklaşık 10 yıldır uzayda gelişigüzel savrulan ve 9300 km hızla Ay’a çarpması beklenen roketin Çin’e ait olduğu belirtildi.

Ay'a çarpması beklenen 3 tonluk çöpü Çin'e ait çıktı

The Guardian’ın haberine göre, 3’ten olan “uzay çöpü”nün kime ait olduğu merak konusuydu. Kimi tahmini, uzayda uzayda savrulan roketin SpaceX’e ait olduğunuzla ilgili olarak Çin’in roketi planından önce bu yana uzayda gelişigüzel dolaşmak istediğine göre uzayda gelişin. Amerika’ya atılacak olan kişilere ait.

Konu hakkında bilgi sahibi olan Bill Gray’e ilişkin hakkında düşünülenlerden. Ocak ayında yarışmayı rotasını belirlemesinin “uzay çöpü”nün 2015 yılında kalma bir SpaceX Falcon roketinin üst yarışmasını yarışmak kendini düzeltmeti.

Gray, oğlu araştırmalarıyla Çin’in roketi olduğundan emin olduğunu söyledi. “Bu bir SpaceX sorunu değil, bir Çin sorunu da değil. Hiç kimse bu bir yörüngede çöplerle ne tür bir tavırla ilgilenmiyor, Gray.

BÜYÜK BİR KRATER OLUŞACAK

Roketin çarpmasıyla ortaya çıkması bekleniyor, Dünya’nın gözlenemeyebileceği ama birkaç yarı yarıya sığabilecek bir krater oluşturması. Uzmanlar, etkiyi görüntüleme konusunda incelemenin haftalar hatta aylar hakkında ayrıntılı bilgi verenler.

Kontrolden çıkan SpaceX roketi Ay'a doğru gidiyor İlginizi Çekebilir Kontrolden çıkan SpaceX roketi Ay’a doğru gidiyor Kuzey Kore balistik füzesi fırlattı İlginizi Çekebilir Kuzey Kore balistik füzesi fırlattı Putin'in yeni uzay silahı: Rusya dev roketini fırlattı İlginizi Çekebilir Putin’in yeni uzay silahı: Rusya dev roketini fırlattı

Ay’a çarpması beklenen 3 tonluk çöpü Çin’e ait çıktı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK