Bilgisayar korsanlarından Rusya’ya siber saldırı

Bilgisayar korsanlarından Rusya’ya siber saldırı

36
0
PAYLAŞ

Bilgisayar korsanlarından Rusya’ya siber saldırı

Bilgisayar korsanlarından Rusya’ya siber saldırı

İsimsiz bilgisayar korsanları grubu, Rusya’nın web sitelerini kapatarak karşı savaş savaşını başlattı.

Bilgisayar korsanlarından Rusya'ya siber saldırı

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasından sonra savaşta yeni bir cephede dijital tarafta açıldı. Anonim hacker grubu Rus hükümeti web sitesi devlet ve kontrolünde televizyon ağının web sitesi RT.com’u ele aldıklarını iddia etti. Hacker grubu, dün Twitter’dan, Rus dekora karşı bir siber savaş yürüttüklerini belirten duyuru yaptı.

Anonim tarafından kapatılan veya kullanılan web sitelerinden bazıları Rus hükümeti, Kremlin, Duma ve Savunma Bakanlığı’nın web siteleri yer alıyor.

Hacker topluluğu, RT.com’un yanı sıra Rus internet servis sağlayıcıları Com2Com, Relcom, Sovam Teleport ve PTT-Teleport Moskova için de umutlu olacak.

Saldırılar, Ukrayna’nın teknolojiin yanı sıra hükümet web sitelerine ve birkaç bankaya karşı büyük hayalin Rusya’nın yaptığını iddia etmesinden sonra.

Microsoft, Ukrayna’ya yönelik saldırıyı yapması bir blog yazısında, “Fidye yazılım gibi görünecek şekilde olması tamamen ancak bir fidyeecek başarına sahip olmayan kötü yazılımn olması amaçlanma ve hedeflenen araçlar fidye yerde çalışamaz hale getirmek için yapılmıştır” dedi.

Siber dünyada, güvenilir olabileceği konusunda kanıtlanabilen ve bir ülkenin altyapı altyapısını çökertme potansiyeline sahip modern savaşta kullanılanlardan biri.

Facebook ve Twitter, Ukrayna'daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı İlginizi Çekebilir Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı Twitter'dan Ukrayna'dan video paylaşan hesaplara engel İlginizi Çekebilir Twitter’dan Ukrayna’dan video paylaşan hesaplara engel Dev şirketinden Ukrayna seçicisi: İşçileri eve yolladılar İlginizi Çekebilir Dev şirketinden Ukrayna seçicisi: İşçileri eve yolladılar

Ekonomi Facebook Hükümet internet Microsoft Perşembe Rusya saldırı sosyal medya Teknoloji Twitter Ukrayna

Bilgisayar korsanlarından Rusya’ya siber saldırı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK