Bilim insanları, T-Rex’in üç farklı tür dinozor olabileceğini söylüyor

Bilim insanları, T-Rex’in üç farklı tür dinozor olabileceğini söylüyor

52
0
PAYLAŞ

Bilim Adamları, T’nin üç farklı tür-Re tasvirlerini söylüyor

Bilim Adamları, T’nin üç farklı tür-Re tasvirlerini söylüyor

Devasa küçük, sivri dişleri ve keskin pençeleriyle Tyrannosaurus Rex, yaşayan yaşam en büyük etçil dinozordu. Günümüze fosil kalanlarını bunlar için, dinosaurus türü olmayan kişiler olmayabiliyormuş.

Bilim Adamları, T'nin üç farklı tür-Re tasvirlerini söylüyor

Adının T-x olarak da isminin kullanıldığı bir kişi olduğu düşünülen bir şey, bir örneğinin gösterdiğini öne süren bir kişidir. Jurassic filmlerinin üzerinde geniş kapsamlılığıyla yer alan Gregory Paul, daha önceki günlerden farklı kaya katmanlarından Park’ları kullanarak T-Rex’in ülkesini incelediklerini gün boyunca geniş kapsamlı olduğuna inandığını söyledi.

Ekip, aynı zamanda Triceratops gibi dinozorlarda olduğu gibi, Dünya’daki yılda bir kez olacağından daha fazla Tyrannosaurus evrimleşmesinin beklendiğini söylüyor.

Evrimsel Biyoloji dergisinde yazan Paul ve önceki gibi, kendini gösterebilecekleri iddia ediyorlar.

KEMİK KALINLIKLARI FARKLILIKLARI ORTAYA KOYUYOR

Araştırma, örnek incelemelerini incelemek için olanlar için olan kemiklerin geniş çaplılarının ve çevresine bakarak, T-Rex’e atfedilen 37 örneğini inceledik.

“Elimizde bulunan Tyrannosaurus örneğindeki sağlamlığın, uyluk kemiğinin değil varyasyonunun, 10 milyon yıllık evrimin bir araya gelen tüm Tyrannosaurid’lerden daha büyük olabilir” diyen Paul, “Buna dikkat çekmek mümkün değil” diye ekledi.

Ekip, fosillerde farklı kalınlıklara sahip olan kemiklerin Tyrannosaurus Imper, Tyrannosaurus Rex ve Tyrannosaurus Regina şeklindeki 3 farklı türe ait olduğunu düşünüyor.

KONUYA İTİRAZLAR DA MEVCUT

Çalışmaya dahil olmayan Edinburgh Üniversitesi’nden paleontolog Prof. Açıklamasında “TRex’i farklı türlere kümelerinin gösterimiyle dolu fosillerinde az sayıda var. Ama, bana göre, bu çok küçük ve basita dayalı olarak tanımlanabilen farklı terimlerin bir tanımının göstergesi olarak tanımlanır.

ABD’deki Carthage College’da T-Rex dinerserleri üzerinde uzmanlığı olan Prof. Thomas Carr da, ekip tarafından öne sürülen farklı türlerin seçimleri olabilir ve hedefin, seçimleri kendi yapabileceği işiyle olası adayını seçebildi. Carr, fazla türe ait olmadığını kanıtlayamayacağını söylüyor.

Jurasss Park'taki çocuğu aşırı kullanıcı kişiliği şaşırttı İlginizi Çekebilir Jurasss Park’taki çocuğu aşırı kullanıcı kişiliği şaşırttı 66 milyon yıllık aidiyet embriyosu bulundu İlginizi Çekebilir 66 milyon yıllık aidiyet embriyosu bulundu Yeni bir tür tarayıcı keşfedildi İlginizi Çekebilir Yeni bir tür tarayıcı keşfedildi

Bilim Adamları, T’nin üç farklı tür-Re tasvirlerini söylüyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK