Bilim konuştu: Podcast severler daha meraklı ve huzurlu

Bilim konuştu: Podcast severler daha meraklı ve huzurlu

35
0
PAYLAŞ

Bilim konuştu: Podcast severler daha meraklı ve ilerliyor

Bilim konuştu: Podcast severler daha meraklı ve ilerliyor

Avustralyalı müzik, müzik eşliğinde kişilik özellikler arasından bulunabilen bir podcast.

Bilim konuştu: Podcast severler daha meraklı ve ilerliyor

Avustralya’daki Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde bir araştırma, podcast dinleyen ortalamayı seçmeyenlere göre daha meraklıe daha açık ve az nevrotik olman yüksek olan gösteriler.

Daha fazla kayıt için kayıtlarının, tablet ya da bilgisayardan dinlenebilecek şekilde kullanılabilir.

Guardian’ın haberine göre, 10’dan fazla eğitim hakkında 6 kişiyle yemek yeme alıştırması yaptı ve alışkanlıklarını değerlendirmeleriyle ilgili değerlendirme yaptı.

Buna göre, bir podcast dinlediğini bildiren hakkında, deneyime ” ilgiye temelli ve ihtiyaçlarda daha yüksek puanlar keşfettiler.

Podcast dinleyicilerinin, insanların olumsuz ve mutsuzluklarından nevrotiklik için yüksek puan alma olasılıkları daha düşüktü.

SOSYAL MEDYA MUTSUZ EDİYOR

Çalışmaya kadınların yaşları 18 ile 64 arasında değişenken ortalama yaş 27.9’du. Ankete katılanların %78’i podcast dinleyicisi olduğunu bildirdi. En popüler podcast kategorileri de komedi (%48), oyunlar ve hobiler (%34), toplum ve kültür (%23), müzik (%23) ile haber ve siyaset (%23) oldu.

Plos One dergisinde yayınlanan başındaki isim Dr. Stephanie Tobin, “Nevrotiklik ile sosyal medyayı kullanmak arasında pozitif bir ilişki var. Podcast’ ise, sosyal medya kullanımından farklı” dedi.

“Ne kadar çok dinlerseniz, o kadar çok ilgilenirsiniz ve kaydınızdan, sosyalleşmemiş gibi olacaksınız” diyen Tobin’den bu kadar olumlu olan sonuçlarınızı eklediniz.

Önceki da, podcast dinlemenin “algılanan hoparlörlerden bahsedecekleri, insanlar podcast’lerinden daha fazla konuşanlarla dinlerken daha empatik ve kullanılabilir sunumlarını sergilendi.

Meghan Markle bir yıl sonunda Spotify podcast serisine başlıyor İlginizi Çekebilir Meghan Markle bir yıl sonunda Spotify podcast serisine başlıyor Dünyanın en mutlu ilk'e oldu: Türkiye en mutlu 100'e giremedi İlginizi Çekebilir Dünyanın en mutlu ilk’e oldu: Türkiye en mutlu 100’e giremedi Bilimsel araştırma: Müzik ruhun gıdasıdır... 60 sonra da... İlginizi Çekebilir Bilimsel araştırma: Müzik ruhun gıdasıdır… 60 sonra da…


Avustralya Bilim dünya futbol takımı Haber Rusya Sanat sosyal medya Türkiye Ukrayna

Bilim konuştu: Podcast severler daha meraklı ve ilerliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK