Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

68
0
PAYLAŞ

Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

Apple’ın yeni telefonlarında uydu teknolojisini kullanmaya hazırlandığı iddia edildi.

Bloomberg duyurdu: Apple'dan uydu hamlesi

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg, Apple’ın yeni iPhone modelleri için uydu özellikleri getirmeye hazırlandığını belirtti.

Haberde telefonun sinyal almadığı bölgelerdeki iPhone kullanıcılarına bölgedeki kazalar ve acil durumlar hakkında mesaj şeklinde bildirim gönderileceği belirtildi.

Apple’ın yıllardır bu teknoloji üzerinde çalıştığı ve kullanıcılarına iki farklı şekilde hizmet edeceği belirtildi. İlk uygulamanın “Uydudan Acil Mesaj” olarak adlandırılacağı belirtilirken, telefon ve internetin bulunmadığı bölgelerde kullanıcılara acil servis ve iletişim bilgilerinin gönderileceği belirtildi. Mesajlar uygulamasına entegre edilecek olan bu uygulama, SMS ve iMessage özelliklerinin yanında yer alacak. Bu mesajların yeşil veya mavi değil gri olarak görüneceği kaydedildi.

Apple bünyesinde Stewie olarak da bilinen uydu üzerinden mesajlaşma sisteminde mesajların uzunluklarının kısa olacağı kaydedildi.

iPhone kullanıcılarına sunulan bir diğer özellik ise bölgedeki uçak kazaları, yangınlar gibi büyük afet ve kazalardan uydu aracılığıyla haberdar olmaları. Ayrıca bu özellik ile kullanıcılardan güvende olmalarının isteneceği belirtildi.
Apple'dan çocuk istismarı önlemi: 2019'dan beri iCloud Mail'i tarama ilginizi çekebilir Apple’dan çocuk istismarı önlemi: 2019’dan beri iCloud Mail’i tarama

Apple'dan kötü haber: Çip krizi iPhone'u da etkileyecek ilginizi çekebilir Apple’dan kötü haber: Çip krizi iPhone’u da etkileyecek Çekya'da aşı olanlara iPhone verilecek ilginizi çekebilir Çekya’da aşı olanlara iPhone verilecek

Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK