BMW, yeni yeşil otomobilini tanıttı

BMW, yeni yeşil otomobilini tanıttı

78
0
PAYLAŞ

BMW yeni yeşil arabasını tanıttı

BMW yeni yeşil arabasını tanıttı

Alman otomobil markası BMW, geri dönüştürülebilir elektrikli otomobilini tanıttı. iVision Circular konsepti, kullanım ömürlerinin sonunda yeni modeller oluşturmak için kullanılabilecek malzemelerden yapılmıştır.

BMW yeni yeşil arabasını tanıttı

Tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu iVision Circular, Britanya’nın MINI ve Rolls-Royce Motor Cars’ını içeren bir prototip olsa da, Bavyera merkezli otomobil devi şu anda ortalama yüzde 30 oranında geri dönüştürülmüş araba kullanıyor ve bu oranı 2016’da yüzde 50’ye ve daha fazlasına çıkarıyor. önümüzdeki yıllar. sonuçta 2040 yılına kadar yüzde 100’e çıkarmak için çalışıyor.

Prototip, bugün Münih’teki IAA Hareketlilik fuarında tanıtıldı.

Pil üreticileri, şu anda çoğu elektrikli araçta kullanılan lityum iyon pillerin yaklaşık yüzde 30’unun geri kazanılabileceğini ve yeni hücrelerin üretim sürecinde kullanılabileceğini tahmin ediyor. Ancak BMW, daha fazla şarj taşıyabilen, tamamen yeniden kullanılabilen ve neredeyse tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış yeni nesil katı hal piller için hükümlere sahip olacağını söylüyor.

HEM GERİ DÖNÜŞÜMLÜ VE AKILLI

BMW logosu bile aracın geri dönüştürülebilirliği için ön uca işlenmiştir ve araç rozeti, ekstra eklentilerin kullanılmasını önlemek için lazerle işlenmiştir.

BMW iVision Circular’ın yüzeyleri, geleneksel boya kaplaması yerine geri dönüştürülmüş alüminyum ile sunulur. Tekerlek jantları, mümkün olan en yüksek aerodinamik verimlilikle birlikte minimum malzeme kullanımı için tasarlanmıştır. BMW ayrıca çevreye zararlı yapıştırıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldıran ve sökmeyi kolaylaştıran yeni birleştirme teknikleriyle iVision Circular’ın iç kısmının gelecekte nelerin mümkün olduğunu gösterdiğini söylüyor.

iVision Circular, geri dönüştürülebilir malzemeler ve kullanıcıya yanıt veren daha fazla sensör dahil olmak üzere geleceğin sürücülerinin deneyimleyeceği yüksek teknolojili akıllı özellikleri sergiliyor.

Avrupa Komisyonu, Volkswagen ve BMW'ye para cezası verdi ilginizi çekebilir Avrupa Komisyonu, Volkswagen ve BMW’ye para cezası verdi BMW ve Ford'dan 'milyon £' pil ortaklığı ilginizi çekebilir BMW ve Ford’dan ‘milyon £’ pil ortaklığı Yeni BMW modellerinin iç tasarımı böyle görünecek ilginizi çekebilir Yeni BMW modellerinin içi böyle görünecek

BMW yeni yeşil arabasını tanıttı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK