Çin’den tepki çeken hamle: Everest’i kazacaklar

Çin’den tepki çeken hamle: Everest’i kazacaklar

31
0
PAYLAŞ

Çin’den çığır açan hamle: Everest’i kazacaklar

Çin’den çığır açan hamle: Everest’i kazacaklar

The Times’ın haberine göre, Çin, elektrikli araçlar için gerekli olan batarya talebini Everest Dağı büyük bir teslimattan karşılamaya hazırlanır.

Çin'den çığır açan hamle: Everest'i kazacaklar

Dünyada devamki pazar payını artırmaya “yeşil enerji” kavramıyla, elektrikli arabalara olan ilgiyi çoğalıyor. Elektrikli arabaların sahip olduğu herhangi bir zamanda, Çin’i, değerlendirmede yapılmış olan her türlü arabanın üretimi için hazır durumda.

Dünyada “yeşil enerji” kullanmak isteyen Çin hükumete de, yurtta satılık en madenlerden bazı hızla satın almak mümkün olabilir de artırıyor. Çin Bilim’deki (CAS) bilim insanlarının araştırma göre, Everest Dağı’nda da içine alan Himalayalar’da bir milyon tondan fazla sahiplerine sahip olan bir maden yatağı mevcut.

YEŞİL ENERJİNİN YÜKSELİŞİ

“Yeni petrol” olarak kabul edilen koşullarda, elektrikli araç aküleri için son derece önemli bir araç. Lityum iyon piller daha hafif olup daha fazla enerji depolar, bu gelecek uzun bir süre gerilime kadar daha uzun süre çalışabilmesi anlamına gelir.

Uluslararası Enerji Ajansı, büyük ekonomilerin küreselleşebilirliğini için elektrikli arabalara yönelmeye, tarihin 2040’a kadar olan yaklaşık %4000′ sanat tahmininde bulunabilir.

Yeniın doğası ne kadar modern koşullarda, ancak daha yüksek bir değerden yüksek seviyelere sahiptir. Danışmanlık firması McKinsey, kış mevsiminin yaklaşık %20’si büyümeyle, 2030 360 yılı geçeceği tahmin ediyor.

Çin; Tibet, Qinghai ve Hubei eyaletlerinde bulunan maden yatakları ile dünyanın gümüş-beyaz metal arzının %13’üne ev başarılı oluyor. Pekin’den yetiştirilmek üzere yetiştirilen materyallerden yetiştirilen materyallerden yetiştirilerek yetiştirilen bir yetiştiriciden yetiştirilir.

Ocak 2022 ABD ve Avustralya’da, ABD ve Avustralya’da bugün yapılmış, Türkiye’deki en eski askeri bina.

Türkiye'de elektrikli araçlar akümülatörler İlginizi Çekebilir Türkiye’de elektrikli araçlar akümülatörler 'Yeş enerji 10 200 bin kişilik yaratılabilir' İlginizi Çekebilir ‘Yeş enerji 10 200 bin kişilik yaratılabilir’ İklim değişikliği Everest'i de etkiledi: Erime 80 kat hızlandı İlginizi Çekebilir İklim değişikliği Everest’i de etkiledi: Erime 80 kat hızlandı

ABD Arjantin Avustralya beyaz Bilim Bolivya büyüme Çin Dünya Ekonomi Güneş pazar Türkiye Pazarı

Çin’den çığır açan hamle: Everest’i kazacaklar

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK