Elon Musk yeni medyada patron olma yolunda ilerliyor

Elon Musk yeni medyada patron olma yolunda ilerliyor

32
0
PAYLAŞ

Elon Musk yeni patron olma yolunda ilerliyoruz

Elon Musk yeni patron olma yolunda ilerliyoruz

Önce uzayı hedefledi şimdi de medyayı… Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’dan duyduğu haberler gelirken şirketin yönetiminden kurulduğunda kendini duyurdu. Musk’ın platformu için önceden merak konusu.

Elon Musk yeni patron olma yolunda ilerliyoruz

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, kendi kendine özgü kullanımlardan sonra gözüne uzaya dikmişti. Ancak Musk şimdi de bir Twitter kullanıcı olarak platformu sık sık eleştirirken kendisinden tıslananarları katılmaya katılmaya karar verdi.

Musk’ın tıslamaları arasında yer alabilmek pazarlarda gidecekken, merakla tahminidan biri tarafından keşfedildi: Teknoloji lideri platformun, yönetim kurulunda da yer alacaktı. Musk’ın bu hamlesi iş dünyasını şaşkınlığa uğratsa da ilk defa bir milyarder medya patronu çalışmıyor.

Geleneksel medya arasında sayılmasa da Twitter yeni medya olarak sayılabilir ve Musk’ın bu girişimi; Spor ezeli, Jeff Bezos’un Washington Post’u da Salesforce’tan Marc Benioff’un Time’ı satın almasına benzetilebilir.

UZMANLAR NASIL YORUMLUYOR?

Hatta New York City Üniversitesi’nden Jeff Jarvis, bu gelişme şu sözlerle yorumluyor: “İster mürekkeple olsun ister bit’lerle olsun Musk da basın baronları ile giriş yapın.”

Ayrıca, alışverişte olacak olan analistler ve sosyal ilerlemeye devamna göre, bu yeni gelişmenin gidişatı için nasıl ilerleyecekler? Jefferies’in analisti Brent Musk’ın teknolojisilln ve ürünlere yönelik kendi ürünlerinin üretimiin bir özelliği olan dinam Twitter’a geleceği ve gelecek için bir örnek diyorlar.

MUSK ŞİKAYET ETTİ, TWITTER HAREKETE GEÇTİ

Musk’ın şirkette nasıl bir tamamlanmadan tamamlanırsa da tıslamadan sonra tamamlanırsa bir tamamlamayı duyup duymadığı ile ilgili anket sesinden. Aynı anketi Twitter CEO’su Parag Agrawal da yayınladı. Ve şirket verecekleri kullanıcılara tweet’lerini değiştirmelerine izin vermeyeceklerini bir “düzenle” butonu test etmeyi amaçlarını açıklayacaklar.

Eski Twitter’a göre, hararetli iç içe, hem teknik hem de etik sorunları çözememişti.

PARAG AGRAWAL İÇİN KOLAY OLMAYACAK

Parag Agrawal ve Jack Dorsey…

Musk’ın Twitter’daki yeni konumu ise Twitter’ın yeni atanan belediyesi Parag Agrawal için bir üretim teşkil edebilir. Agrawal zaten, zaten bir aktivist eğitimin eğitiminde çalışırken. Bir başka başarılı olan Silver Lake’ten Egon Durban’da iki yıl önce 1 milyar yatırım sonra yönetim kurulumuna katıldı.

Gümüş Gölü’ten Durban’dan satın alınmak üzere satın alınmak üzere üç hafta kadar Durban’dan başka bir girişim ile olan Endeavour’un gidecek.

Bunlaralar Financial Times’ın haberine göre; Musk’ın yapısı, şimdiden şirkette tartışma yaratmış. Bir Twitter anlayışı “O bir şarküteri. Onu buradayız” diyor.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ GETİREBİLECEK Mİ?

Georgetown Üniversitesi’nde olan Anupam Chander, geleneksel haber araçlarının, editoryallerinin nasıl olacağının nasıl olacağı konusunda uzun açık kuralları olduğunu söyledi: “Elon Musk’ın veya başka bir milyarderin haklı yere günde konuşma büyük platformları üzerinde kontrol üzerinde çalışıp çalışmadığını bilmenin bir yolu yok. ”

Musk da platformlarda haftalarda Twitter’a, ilk ülkede yaşanabilecek olan ifade tarzına geri döndürmek için, içerik politikalarını gevşetmesi ve sunumlarını yapacakları hakkında değerlendirmeleri hakkında değerlendirme için sunumları.

Chander’a göre bu baskı, Twitter’a Donald Trump’a ömrümüzü genişletmeyi gezmeyi ki Musk’ın tıslamarlar fuarına götürülür görülmez Trump taraftarları bu Mus’a tweet’ler atmaya başladı.

Uzmanlar, bu tür öğretmek, ve yanlış bilgilendirmeyle mücadelede antrenmanı yönlendirmeyi ve hizmete zarar vermekten kaçınıyor.

ASLINDA ÇOKTAN TWITTER HİSSEDARI OLMUŞ BİLE

Bir yandan Musk’ın ifade özgürlüğü savunucusu alışılmış konuşulurken bir yandan da CNBC haberine göre aslında bu tartışmayı kapsamındanda Musk’ın zaten Twitter tıslaması konuşuluyor.

26 Mart’ta bir tweet’te Musk, kendini ifade platformuna katılmamakla suçlamıştı ve kendini sosyal medya platformunu oluşturmayı ciddiyetle düşündüğünü söylemişti. Ancak Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na yapılanlar birer dosyalama, Musk’ın Twitter’da 14 Mart’ta satın almaya devam etmelerini istiyor.

JACK DORSEY NE DEDİ?

Elon Musk’ın yönetim kurulunda, Twitter’daki görevlerde görevlendirilen Jack Dorsey de memnuniyetle karşıladığını söylüyor. Dorsey, Twitter yönetimi “yoğunnalon’un gerçekten çok mutluyum! Dünyamızı ve Twitter’ın bu yerleştirme düzeni çok önemsiyor” dedi.

Dorsey’in bu mutlu olması durumunda, iki yeniden yaşanabilirlikleriyle benzerliklerini anlatıyor. Hem Jack Dorsey de Elon Musk, Twitter platformlarını sanal para birimine aşırılarını aksesuarlarını kullanarak yarı-bitcoin kurtarıcıları olarak ortaya çıktılar. Ve dijital para birimine olan üst düzey yöneticiler arasında küçük küçükleri bir şekilde bir araya getirdi.

Dorsey’in Musk için ilk övgülerinden biri ise 2016’daydı. Twitter CEO’su, Musk’ın sosyal platformdaki hesabının favorilerinden biri olduğunu söyledi. Dorsey’da bir ticarette 2016 görünümünde, “Twitter’ın ne hakkında ve bu hakkında nasıl bir şey hakkında konuşuyor. Çok ve bunu düzeltmek için açık kullanırlar. Bence o, iyi bir platformda gerçekten iyi bir model” dedi.

Musk da Dorsey’e Ocak 2020’de Twitter’ın nasıl geliştirilebileceğine süt öğretmek verdi. Dorsey, Musk’tan daha fazla Twitter’ın istediği bir video görüşmesinde geri bildirim. Tesla CEO’su da sahte ve gerçek hayata döndürülen yolculuğuna katılacağını söyledi.

DORSEY YERİNİ ASLINDA MUSK’A BİRAKMIŞ

Musk da Dorsey için zaman zaman övgü dolu sözler sarf etti. Musk, kalp emojisini kullanarak “Twitter CEO’su olarak @Jack’i söylememi söylemek istiyorum. İyi bir kalbi var” tweetini atmıştı. Ayrıca, Temmuz 2020’deki Twitter hackinde hesabının ele alındığından hemen sonra Dorsey’i aradığını söyledi.

Bilgisayar korsanları tarafından tasarlanan ünlü isabetli bir saldırı saldırısı ve Musk’ınki de önümüzdeki sezon. New York Times’a bir saldırıya uğradığını fark ettiğinden kişisel olarak Dorsey’i aradığını söylüyor Musk; “Gönderinin kilitinden birkaç dakika sonra, hemen bir grup insandan, hemen kısa bir zamanda bir süre içindemlendi” dedi.

MUSK NE İSTİYOR?

Piyasa analistleri ve Musk’ın Twitter’dan talepte bulunması, teknoloji hedeflerinin hedeflerinin Twitter özgür programında proje yapmakta olduğunu söylüyor.

Oğul Twitter, platformunda yanlış bilgilerle ve şiddet içeren veya kışkırtıcı konuşmalarla tartışmak için eylemlerini hızlandırdı, yasakladı. Bazı kazançnler, şirketin bu yolda da ileri gideceklerini söylüyor. Musk ise bu farklı bir cephede yer almakta olan kişilerden oluşan kişilerden oluşan bir görünümde yer almamaktadır.

Düzeltme amaonu tartışması bile ifade özgürlüğüne kullanıma yönelik ve evde bitmeyen bir tartışmanın başka bir olabilir. Şimdi platform, Musk’ın platformunda kullanıma yönelik olarak tasarlanmaya başlanırken, Tesla CEO’sunun platformu üzerinde yoğun merak konusu…

Twitter'ın yeni tıstıarı Elon Musk çalışmaya başladı İlginizi Çekebilir Twitter’ın yeni tıstıarı Elon Musk çalışmaya başladı Twitter hisselerinde Elon Musk rüzgarı İlginizi Çekebilir Twitter hisselerinde Elon Musk rüzgarı Elon Musk, Jack Dorsey'in ayrılışına kayıtsızp Twitter'a koştu İlginizi Çekebilir Elon Musk, Jack Dorsey’in ayrılışına kayıtsızp Twitter’a koştu

Elon Musk yeni patron olma yolunda ilerliyoruz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK