Elon Musk’ın desteği Ukrayna’ya ulaştı

Elon Musk’ın desteği Ukrayna’ya ulaştı

51
0
PAYLAŞ

Elon Musk’ın haberi Ukrayna’ya ulaştırıldı

Elon Musk’ın haberi Ukrayna’ya ulaştırıldı

Ukrayna üssü Mykhailo Fedorov, Twitter’da SpaceX’in Starlink terminalleriyle dolu bir kamyonun yanında paylaşarak Elon Musk’a teşekkür etti.

Elon Musk'ın haberi Ukrayna'ya ulaştırıldı

Rusya ve Rusya’ta devam etmeye devam ediyor.

Son olarak Ukrayna’ya bir destek de Elon Musk’tan geldi. Elon Musk kurucusu olduğu SpaceX şirketinden Ukrayna’ya Starlink uydu terminalleri yönlendirdi.

ELON MUSK SÖZÜNÜ TUTTU

Ukrayna’da sanayi bölgesi Mykhailo Fedorov, günü Rus işgali ülkesinde internet hizmetini kesintiye uğratmak için Elon Musk’tan daha fazla Starlink istemeye. Fedorov, Twitter’dan Musk’a seslenerek şunları yazmıştı:

“Sen Mars’ı kolonileştirmeye, Rusya’yı işgal etmeye uğraşmaya! Roketleriniz uzaydan etkili bir şekilde inerken, Rus roketleri sivil halka saldırıyor! Ukrayna’ya Starlink göndermenizi rica ediyoruz.”


Buna karşılık Musk, Ukrayna’da Starlink uydu hizmetinin etkinleştirilmesi ve vaat edilen terminallerin yolda olduğunu söyledi.

STARLINK TERMİNALLERİ UKRAYNA’DA

Musk’ın söz verdiği Starlink uydu terminallerinin pazartesi günü’ya ulaştığı bildirildi. Ukrayna’daki endüstri alanlarında Mykhailo Fedorov Twitter’dan, bir kamyon dolusu Starlink terminalini gösteren fotoğrafları yayınlayarak terminali şu anda açıkladı ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a teşekkür etti.

Ev tipi anten çanaklara terminaller, yüksek hızlı internete için Starlink uydularına bağlanıyor. Standart bir Starlink kitinin fiyatı 499 dolar.

SpaceX, yardıma ilk olan olan Starlink terminallerini kez teklif etmiyor. Geçen ay bir volkanik’k’ya terminalleri için malzeme ve Musluk göndermeyi teklif etmişti. Bir SpaceX ekibi Tonga’ya internetin yeniden sağlanmasına yardımcı olunmuştur.

Elon Musk'tan Ukrayna'ya destek: Starlink uyduları aktif İlginizi Çekebilir Elon Musk’tan Ukrayna’ya destek: Starlink uyduları aktif Elon Musk ve Kimbal Musk'a soruşturma İlginizi Çekebilir Elon Musk ve Kimbal Musk’a soruşturma Ukrayna bakanı Kuba: 'Daha fazla desteğe ve silaha var' İlginizi Çekebilir Ukrayna bakanı Kuba: ‘Daha fazla desteğe ve silaha var’

ABD Amerika Amerika Birleşik Devletleri Başbakan Yardımcısı Başbakan Dışişleri Bakanı Elon Musk Mars Rusya Teknoloji Tonga tweet Twitter Ukrayna

Elon Musk’ın haberi Ukrayna’ya ulaştırıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK