Elon Musk’tan Çinli otomobil üreticilerine övgü

Elon Musk’tan Çinli otomobil üreticilerine övgü

88
0
PAYLAŞ

Elon Musk, Çinli otomobil üreticilerini övdü

Elon Musk, Çinli otomobil üreticilerini övdü

Tesla CEO’su Elon Musk, Çin’in Hainan eyaletinde ev sahipliği yapan Dünya Yeni Enerji Taşıt Kongresi’nde Çinli otomobil üreticilerini “dünyadaki en rekabetçi” olarak övdü.

Elon Musk, Çinli otomobil üreticilerini övdü

Kongrede konuşan Musk, “Çoğu Çinli otomobil üreticisine büyük saygım var” dedi. Üç dakikalık konuşmasında Musk, Çinli otomobil üreticilerinin “otomobil endüstrisinin geleceğini şekillendireceğini” söyledi.

Tesla’nın Çin’deki elektrikli otomobil üreticisi rakipleri arasında Nio ve Xpeng gibi şirketler yer alıyor.

Çin’de Tesla ile ilgili olumsuz yorumlar son bir yılda arttı. Nisan ayında Tesla müşterisi olduğunu iddia eden bir kadın, Şanghay otomobil fuarında arabasında fren arızası olduğu iddiasıyla protesto etti. Olayın videosu Çin sosyal ağlarında viral oldu ve devlet medyası Tesla’nın Çin’de “kibirli ve zorba bir duruşa” sahip olduğunu söyledi.

Çin’de önemli riskleri olan Çinli ve ABD’li şirketlere odaklanan bir hisse senedi araştırma şirketi olan JL Warren Capital, bu yazın başlarında Tesla’nın Çin’de karşı karşıya olduğu halkla ilişkiler krizinin ciddiyetinin tamamen farkında olduğunu yazmıştı. Bloomberg’e göre; Tesla, kritik gönderilerini kaldırmalarını veya geri çekmelerini sağlamak için bazı tanınmış otomotiv uzmanları da dahil olmak üzere Çin’deki sosyal medya etkileyicilerine de ulaştı.

Tesla da çip kurbanı: Çin'deki fabrikada üretim durdu ilginizi çekebilir Tesla da çip kurbanı: Çin’deki fabrikada üretim durdu Tesla'nın Çin'deki krizinin sonuçları ortaya çıktı: Satışlar yüzde 69 düştü ilginizi çekebilir Tesla’nın Çin’deki krizinin sonuçları ortaya çıktı: Satışlar yüzde 69 düştü Tesla Çin'den sansür istedi ilginizi çekebilir Tesla Çin’den sansür istedi

Elon Musk, Çinli otomobil üreticilerini övdü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK