Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki kullanıcıları hesaplarının güvenliği için uyardı

Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki kullanıcıları hesaplarının güvenliği için uyardı

31
0
PAYLAŞ

Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı

Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı

Rusya’nın perşembe günü Ukrayna’yı işgalinden sonra, sosyal medya platformları tarafından kullanıcılar kullanıcılar hesaplarının manipüle kabul edilemez.

Facebook ve Twitter, Ukrayna'daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı

Twitter, perşembe günü Rusya’nın referansları, kullanımdan kaçınılmasından ve ne kadar ayrıntıya girilmeyecek bir şekilde tasarlanmaktan bahsederek Ukrayna’daki hesaplarını araçla kullanmaktan bahsetti. Sosyal medya bu üretim bir yayında:

“Twileri dijital olarak nasıl kontrol etmek istediğinizi öğrenmek için giriş yapmanız veya kullanıcıyı iyi derecede kullanabilmeniz gerekir.

Göze alınması gerekenleri yapılması gerekenler”

diye diye tweet’lerde sosyal medyada hesaplarını geçmeyeceklerini. Bundan sonra, bir başına saldırınya uğraması durumunda ne yapılmayacak, saldırıya uğramak üzere eğitileceklerini ilan edeceklerini ve kullanıcılarına yönelik tweetlememelerini önerdi. Ayrıca, bir akıllı telefonda izlemenin nasıl devre dışı bırakılacağını da açıklayacak. Twitter, bilgileri İngilizce, Ukraynaca ve Rusça olarak yayınlandı.

TWITTER’DAN SONRA META DA UYARILARDA BULUNDU

Birkaç saat sonra, Meta’nın siber tehditle mücadele direktörü David Agranovich, çarşamba gecesi Ukrayna’daki kullanıcıların hesaplarını korumaları için özellikleri eklediğini söyledi.

Sadece Ukraynaca yazan Agranovich, herhangi bir kullanıcı profillerini takmak ve onların yanında olmak için artık tek tıklamalı bir araca sahibi olduğunu söyledi. Bu özellikler, şirketin daha detaylı Afganistan’daki karmaşıklık hakkında tanıtıcı bilgilerden biri. Ayrıca, yerel’da tasarlanmış veya gerçek bir görsel tasarım araçlarını korumaları için tasarımlar.

Şirketler ayrıca artan yanlış bilgi sorunuyla karşı karşıya karşıya platformlarında. Dezenformasyonu izleyen bir platform olan Cyabra’ya göre, Twitter ve Facebook’taki yanlış bilgi miktarı hafta artar. 14 Şubat’tan bu Twitter’da Ukrayna’ya yan yana gelen içeriklerden yüzde 11.000 arttı. Firma ayrıca, son iki hafta içinde Facebook ve Twitter’da Ukrayna ile ilgili tüm yüz 56’sınınlar bot gibi gerçek olmayan profiller tarafından algılanıyor.

YANLIŞ BİLGİLERİN YAYILMASINI ÖNLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Rusya, uzun sosyal medyayı siyasi olayları manipüle etmek için, yanlış veya yanıltıcı bilgiler yaratarak kullanılıyor. Özel savcı Robert Mueller’in raporuna göre, ülke 2016 ABD tahminlerinin etkilemek için çok sayıda hatalı hatalı bilgi kullanımı. Rusya, kendi seçim seçimlerini sorgulayan protesto eden gönderileri gizlemek için 2011’de aynı şekilde kullanılmış veya kullanılmıştı.

Facebook, TikTok ve YouTube’dan temsilciler, Rusya-Ukrayna beklentilerine yanıt verme. Facebook’un güvenlik politikası başkanı Nathaniel Gleicher, Twitter’da atanan bir gönderide, şirketin özel işletme merkezini kurduğunu söyledi.

Twitter'dan Ukrayna'dan video paylaşan hesaplara engel İlginizi Çekebilir Twitter’dan Ukrayna’dan video paylaşan hesaplara engel Rusya'ya yürüyen gibi İlginizi Çekebilir Rusya’ya yürüyen gibi Rusya-Ukrayna kazasında kaza: 'Çernobil felaketi yeniden yaşanabilir' İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna kazasında kaza: ‘Çernobil felaketi yeniden yaşanabilir’

Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK