Facebook’tan beklenen açıklama geldi: “Instagram, gençler için zararlı değil”

Facebook’tan beklenen açıklama geldi: “Instagram, gençler için zararlı değil”

133
0
PAYLAŞ

Facebook’tan beklenen açıklama geldi: “Instagram gençlere zararlı değil”

Facebook’tan beklenen açıklama geldi: “Instagram gençlere zararlı değil”

Wall Street Journal’ın Instagram’ın gençleri, özellikle genç kızları kötü etkilediğini ortaya koyan Facebook araştırmasını yayınlamasının ardından bu kez Facebook araştırma başkanı Pratiti Raychoudhury’den bir açıklama geldi. Raychoudhury yaptığı açıklamada, araştırmayı önemsizleştirmeye çalışırken verilerin yanlış yorumlandığını iddia etti.

Facebook'tan beklenen açıklama geldi:

Wall Street Journal’ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkardığı Facebook araştırmasının yankıları devam ediyor. Facebook’un kendisinin yaptığı ve Instagram’daki her üç genç kızdan birinin beden imajıyla ilgili sorunlar yaşadığını ve onları depresyona sürüklediğini ortaya koyan araştırmaya ilişkin Facebook’tan bir açıklama daha geldi.

Facebook araştırma başkanı Pratiti Raychoudhury konuyla ilgili yaptığı açıklamada Wall Street Journal’ın şirketin iç araştırmasına atıfta bulunmayı doğru bulmadığını ve gazetenin verilerini yanlış yorumladığını iddia ediyor.

Wall Street Journal, Facebook’un 14 Eylül’deki araştırmasına dayanan ve Instagram’ın gençler üzerinde son derece zararlı etkileri olduğunu öne süren verilere odaklandı.
Platformun Mart 2020’de yaptığı iç araştırmaya göre sadece en güzel anları paylaşma eğilimi; gençleri yeme bozukluklarına, sağlıksız bir beden imajına ve depresyona götürebileceğini ortaya koydu. Araştırma ayrıca, bir algoritma ile kullanıcılara fotoğraf ve videolar sunan Keşfet sayfasının, kullanıcıları potansiyel olarak zararlı içeriğin derinliklerine gönderebileceği konusunda da uyarıyor.

Gazete ayrıca, Facebook’un ürünlerinin gençlere verdiği zararın farkında olduğunu ve şirketin bu sorunları çözmek için çok az çaba gösterdiğini iddia etti.

TÜM DÜNYANIN SÖYLEDİĞİ ARAŞTIRMA ÖNEMLİ BİR ARAŞTIRMA DEDİ

Wall Street’in yayınladığı yazının ardından sessiz kalan ve araştırmayı paylaşmaktan kaçınan Facebook, bu kez Raychoudhury üzerinden açıklamalar yapıyor; ancak Raychoudhury, gençlerin Instagram’a bağımlı hissettikleri iddiaları da dahil olmak üzere makalede dile getirilen sorunların çoğunu görmezden geliyor. Ve yapılan araştırmanın önemli bir çalışma olmadığını iddia ediyor.

Raychoudhury’ye göre, ortaya çıkan araştırma sadece 40 katılımcıyla yapılan bir araştırmaya odaklanıyor ve 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir platform için önemsiz.

Raychoudhury ayrıca makalenin odaklandığı vücut imajı sorununun Instagram’ın genç kızlar için şiddetlendirebileceği 12 potansiyel sorundan sadece biri olduğuna tekrar tekrar işaret ediyor. Raychoudhury yaptığı açıklamada şu satırlara atıfta bulunuyor:

“Bu araştırma, bu konulardaki araştırmalar gibi, gençlerin sosyal medya ile hem olumlu hem de olumsuz deneyimler yaşadığını bildirdi. Gençlerin deneyimlerini en iyi nasıl geliştirebileceğimizi bulmak için şirket içi araştırmalar yapıyoruz.

Bu araştırmanın Instagram’ın genç kızlar için zararlı olduğunu gösterdiği kesinlikle doğru değil. Araştırma, Instagram’ı kullanmanın, her zaman karşılaştıkları zor zamanlar ve sorunlarla mücadele eden gençlerin çoğuna yardımcı olduğunu gösterdi. Aslında, Journal’ın slaytta belirttiği, yalnızlık, kaygı, üzüntü ve yeme sorunları gibi ciddi alanlar da dahil olmak üzere 12 alanın 11’inde, bu sorunla mücadele ettiğini söyleyen genç kızların sayısı Instagram’ın bu zor zamanları geçirdiğini gösteriyor. daha iyi. ”

SENATO ÖNÜNDEKİ AÇIKLAMA

Facebook, alıntı yapılan çalışmanın içeriği hakkında yorum yapmaktan kaçınır. Ancak Facebook’un küresel güvenlik başkanı Antigone Davis’in Perşembe günü Senato Ticaret Alt Komitesi’nin önüne çıkarak iddiaları yanıtlaması ve yeni bir çocuk Instagram’ı için planlar hakkında bir açıklama yapması bekleniyor.

Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençlerde depresyona neden oluyor ilginizi çekebilir Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençlerde depresyona neden oluyor Bu sefer Facebook kendi itibarı için haber akışına müdahale ediyor. ilginizi çekebilir Bu sefer Facebook kendi itibarı için haber akışına müdahale ediyor. Facebook istifa depremi: Baş teknoloji sorumlusu Schroepfer istifa etti ilginizi çekebilir Facebook istifa depremi: Baş teknoloji sorumlusu Schroepfer istifa etti

Facebook’tan beklenen açıklama geldi: “Instagram gençlere zararlı değil”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK