Google’ın drone’larına kuşlar saldırdı

Google’ın drone’larına kuşlar saldırdı

143
0
PAYLAŞ

Google’ın drone’larına kuşlar saldırdı

Google’ın drone’larına kuşlar saldırdı

Eve teslimat için Google’ın drone’larını kullanan Avustralyalı şirket, artık kuşların saldırılarına dayanamayarak hizmet vermeyi geçici olarak durdurdu.

Google'ın drone'larına kuşlar saldırdı

Avustralya’nın yerel tabloid gazetesi Canberra Times’ın haberine göre; Avustralya’nın Canberra kentinde eve drone ile teslimat yapan Wing isimli şirket, yuvalarını korumaya çalışan kuzgunların cihazlarına saldırması üzerine hizmetini geçici olarak durdurmak zorunda kaldı.

Google’a ait tüm şirketleri aynı çatı altında toplayan Alphabet tarafından işletilen Wing, 2019 yılından bu yana Canberra sakinlerine kahve, ilaç ve ofis malzemeleri gibi birçok ürünü drone’larla ulaştırıyor.

Kuzgun saldırıları ayrıca her sabah kahve sipariş eden Ben Roberts tarafından videoya kaydedildi ve çevrimiçi yayınlandı.

Canberra’da, özellikle devam eden koronavirüs kesintileri nedeniyle drone teslimatlarına olan talep yüksek olsa da, şirket geçtiğimiz günlerde uçan makinelerine saldıran birkaç kuzgun vakası nedeniyle hizmetlerini durduracağını duyurdu.

Fransa'da drone krizi: 'Doğayı korkutmayı bırakın' ilginizi çekebilir Fransa’da drone krizi: ‘Doğayı korkutmayı bırakın’ Rusya'da 500 drone ile gösteri ilginizi çekebilir Rusya’da 500 drone ile gösteri Çin'de 3.551 insansız hava aracıyla gösteri Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi ilginizi çekebilir Çin’de 3.551 drone ile gösteri Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Google’ın drone’larına kuşlar saldırdı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK