Hacker’ler “Sakallı Barbie Operasyonu” ile İsrail’i hedef aldı

Hacker’ler “Sakallı Barbie Operasyonu” ile İsrail’i hedef aldı

30
0
PAYLAŞ

Hacker’ler “Sakallı Barbie Operasyonu” ile İsrail’i hedef aldı

Hacker’ler “Sakallı Barbie Operasyonu” ile İsrail’i hedef aldı

İsrailli siber güvenlik firmasının “Hamaşa sahip bir grubunu” “Sakallı Barbier’lerde kullanılan bir askeri operasyon saldırı’le öne sürülmektedir.

Hacker'ler “Sakallı Barbie Operasyonu” ile İsrail'i hedef aldı

İsrailli siber şirket Cybereason Inc.’e göre, Hamas ile ilgili görünüşe sahip bilgisayar yazılımları, görünüşe göre bilgisayar yazılımları, Facebook’ta askeri yönetim kurulu ve acil servisı hedeflenmiştir.

Yapılan görüşme, sahte Facebook profillerinin kayıtları olarak, kullanım tarihi itibari ile muayenehane için kullanıcılarıyla etkileşime girildiği belirtildi.

KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM İNDİRMELERİ İSTENDİ

Bloomberg haberine göre, çarşamba günü yapılan bir Cybereason raporuna göre, saldırganlar hedeflenen görüşmeleriyle arkadaş oldu, samimi sohbetlere planlamadan önce kurbanların güvenini kazandı ve konuşmaların uygulaması WhatsApp’a önce planlarını anlattı. sonuçta, bilgisayar korsanları, kurbanları telefon kamerası, e-posta ve kısa da dahil olmak üzere araçlara tam erişim sağlanabilecek kötü bir yazılım indirmeleri için kullanmak için çalıştı.

Cybereason raporunda, “Operatörlerin bu profilleri oluşturmak, popüler İsrailli gruplaraarak ağlarını genişletmek, eski yazılar yazmak ve potansiyel kurbanların arkadaşlarını arkadaş olarak eklemek için büyük çabalarını görünüyor” dedi. Cybereason, hack’leme amacının amacının olduğunu söyledi.

Hacker’lar ayrıca cinsel içerikli içerikli videolardan bir ürün açmaya çağırdı. Aslında, kötü amaçlı yazılımdan yararlanan dosyalama dosyaları sızdı.

“BU İŞ İÇİN ÇOK ÇABA HARCANMIŞ”

Cyberea, saldırıyı, APT-C-23 adlı “Hamas olduğu iddia edilen bir hack’e Bağlıyor.

“Sakallı Barbie Operasyonu” olarak eğitici militan grup Hamas’ın siber eğitimle geliştirildiği eğitim. Cybereason, kaç cihaza virüs bulaştığınızı ise açıklamadı.

Cybereason CEO’su “Sosyal hayata geçirme araçlarıyla bir kullanıma sokmak” dedi.

Hamas konusu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, Facebook’u hakkında konusunda uyardı. Cybereason’a göre Facebook bu hesapların hepsini kapattı. Facebook’tan bir temsili de yorumdan yanıt vermekten.

Microsoft duyurdu: Rus hackerlar saldırdı İlginizi Çekebilir Microsoft duyurdu: Rus hackerlar saldırdı İsrail'in, Hamas vurmak için 'katil yunus'ları kullandığı iddia ediliyor İlginizi Çekebilir İsrail’in, Hamas vurmak için ‘katil yunus’ları kullandığı iddia ediliyor Hackerlar FBI'a saldırdı: On e-mail gönderildi İlginizi Çekebilir Hackerlar FBI’a saldırdı: On e-mail gönderildi

Hacker’ler “Sakallı Barbie Operasyonu” ile İsrail’i hedef aldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK