İnanılmaz araştırma: Mantarlar birbirleriyle konuşabiliyor ve 50 kelimeye kadar anlayabiliyor

İnanılmaz araştırma: Mantarlar birbirleriyle konuşabiliyor ve 50 kelimeye kadar anlayabiliyor

31
0
PAYLAŞ

okul araştırma: Mantarlar konuşabiliyor ve 50 kelimeye kadar gidiyor

okul araştırma: Mantarlar konuşabiliyor ve 50 kelimeye kadar gidiyor

İngiltere’de yapılan ve dört farklı mantar odaklıan yeni bir araştırma, inanılmaz sonuçlar ortaya koydu.

okul araştırma: Mantarlar konuşabiliyor ve 50 kelimeye kadar gidiyor

Bugüne kadar kurumlar iletişimleri ve hafızalarıyla ilgili bilgilendirme yayınlandı. Ancak bu kez Batı İngiltere Üniversitesi’nden kişiler Andrew Adamatzky hakkında konuşabildiğini imzalayan ve mantarların hala hafızalarında tutabildiğini ileri 50 kelimeye kadar hafızalarında ilerleyebildiğini öne sürdü.

Dört farklı akıl oyununa yönelik yapılan, eğitimsel olarak insan konuşmasına ve düzinelerce kelimeden kelimedenarcığına benzediğini buldu.

Çocuklar, ormanla savunma sistemlerini savunma sistemlerini, bilgi için elektrik tesisatlarını yetiştirmelerini öne sürdüler.

enoki mantarı

4 FARKLI MANTAR TÜRÜNE ODAKLANILDI

Profesör Andrew Adamatzky tarafından yürütüldü. Araştırmada, Enoki mantarı, Splitgill mantarı, hayalet mantar ve Cordyceps mantarına odaklanıldı. Mantarların sinirinden analiz edildi.

Royal Society Open Science tarafından yayınlanan araştırma ile ilgili adamatz, ‘Mantarların kendi halkları gibi iletişim kurmadığını bilemiyoruz. Muhtemelen hayır. Ancak bu tür bir örnek yetiştirmede insanlara benzediğini düşünüyorum.” dedi.

50 KELİMEYE KADAR HAFİZA

Araştırma, miselyum adı verilen mantarın, 50 kelimeye kadar limiti olan, insan kelime dağarcığına benzediği ortaya çıktı.

Profesör Adamatzky, onun ‘kelime’nin ortalamada olduğunun 5.97 harf olduğunu söyledi. İngilizce’de başına ortalama 4.8 harf kabulne göre, bu şekilde, mantarların ‘akılları ve bilinci’ gösterdiğini söyledi.

Adamatz, “Elektriksel aktivitelerin mantarlar tarafından iletişim kurmak için kullanılan varsayarsak, kelimelerin kullanımlarınınkiyle eşlerininkiyle eşleştiğini gösteriyoruz.
Mantar dağarcığının 50 kelimeye kadar çıkabileceğine, ancak en sık kullanılan kullanımda çekirdek kelime dağarcığı 15 ila 20 kelimeyi geçmez.’ dedi.

Ancak Adamatzky şunları ekledi: ‘Başka bir seçenek daha var. Belki de hiçbir şey anlatıyorlar.’

Exeter Üniversitesi’nden ve İngiliz Mikoloji’nin organizması araştırma komitesinin bir üyesi olan Dan Bebber, “bir şekilde yorumlamanın biraz fazla hevesli göründüğünü” söyledi.

Yeni araştırma: Işıklı konsepte yönelik anlayışla ilgili İlginizi Çekebilir Yeni araştırma: Işıklı konsepte yönelik anlayışla ilgili Çalışanlarının bile parasını ödeyemiyor: 'Abramoviç, zengin arkadaşlarından borç istedi' İlginizi Çekebilir Çalışanlarının bile parasını ödeyemiyor: ‘Abramoviç, zengin arkadaşlarından borç istedi’ İngilizlerin kullanımından çıkan görüntülerden ortaya çıkan: Uyuşturucu ve seks partileri görüntülenecek İlginizi Çekebilir İngilizlerin kullanımından çıkan görüntülerden ortaya çıkan: Uyuşturucu ve seks partileri görüntülenecek

ABD cep telefonu cinsel taciz Haber İngilizce İngiltere muhafazakar Rusya seks seks eğlencesi WhatsApp

okul araştırma: Mantarlar konuşabiliyor ve 50 kelimeye kadar gidiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK