Instagram’da sahte Ukrayna görüntüleri paylaşarak para kazanıyorlar

Instagram’da sahte Ukrayna görüntüleri paylaşarak para kazanıyorlar

30
0
PAYLAŞ

Instagram’da sahte resimleri paylaşarak paralar kazanıyor

Instagram’da sahte resimleri paylaşarak paralar kazanıyor

Instagram’daki çoğu sahte olan Ukrayna savaşlarından reklam parası kazanıyor. Uzmanlar, hesapların uzun vadede olası geniş çapta yayma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Instagram'da sahte resimleri paylaşarak paralar kazanıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla beraber dijital dünyada da endişeler arttı. Hacker’ların gösterilerini, medyayı beğendirmek gibiler sosyal platformlarını geçirip geçirip ve Twitter’ı izlemeye zorlayın.

Teknolojinin gözü Taylor Lorenz de Rusay – Rusya’nın gidişatı ile ilgili sosyal medyada yanlış haber yayan hesaplara dikkat çekiyor.

Insider’ın haberine göre; perşembe Rusya’nın büyümenin’yı, gününden sonra, 218.000 takipçisi olan @livefromukraine’e döndü. Profil, bir haber sitesi değil; Bunun yerine, Ukrayna’daki şiddetten kullanımın bir yolunu bulan bir grup benzern bir parçası.

VİRAL OLMAK İÇİN HER ŞEYİ YAYINLIYORLAR

Teknoloji bölümü Taylor Lorenz’in haberine göre; @pov.warfare, @waraholics, @military_footage ve @livefromukraine gibi hesaplar çok değerli kazanabilir ve Instagram’da yanlış insan bilgi yayabilir.

Dijital medya ve kültürü öğreten Tilburg Üniversitesi öğretmenleri Saif Shahin Insider’a verilen demeçte, “Zaten çok az mevcut olan bir halkı eğitiyorlar” dedi.

askeri_footage kullanıcı adlı hesap, hesabın silinmesi hoşne bir yedek hesap bile oluşturmuş.

Kendine Hayden adının sahibi olan @livefromukraine ve @POVwarfare başkanı, Lo “Yapmayam şey, platformmi kullanarak mümkün çok takipçisi” dedi. Hayden, viral olmak için yeterli olmak için zayıf olduğunu söyledi. Daha önce de Başkan Joe Biden’ın kliplerini yayınlamıştı.

YAYINLADIKLARI VİDEOLAR TAMAMEN YANLIŞ

Hayden’in takipçileri, gerçek videoların yanlış beyanda bulunduğu yorumunu yaptı. Lorenz, dün Ukrayna’ya ait olmayan bir video yayınladığı ve yayından yayından çıkarıldı.

Hayden, Lorenz’e “Kimse yaşadığını bilmiyor bile. Önlerine konulan ona yönelikler. Ben doğruya inandığım görünüş sergiliyorum ve buna göre bir görüş çıkarabiliyorlar.”

Cuma öğleden sonra Hayden’ın @livefromukraine hesabı silindi.

STRATEJİK HAREKET EDİYORLAR: TAKİP TALEBİ BEKLİYORLAR

Savaş hesaplarının bir kısmı, takipçiler için meme grupları olarak platformlarda var başlıyor. @live ukraine gibi hesaplardan, sayfalarını özel genele kapalı ışıklar. yazar; takip edilebilmek için üyelere giriş yapılması gerekiyor. Bir süre sonra da insanlar ilk etapta neden devam eden unutulurlar.

Prof. Yaptıklarıyla da aşınarak katlanarak artar.”

Lorenz, ayrıca bu ipucunun verdiği değerden faydalananlarına dikkat çekilmektedir. Teknoloji, @PlantATreeCo adlı bir kullanıcıdan daha önce onun yeni takipçisi için dik başlayacağını iddia edecek, ancak bunu gerçekten inandıran bir deneme önereceğini söylüyor. Perşembe günü de’ya yardım için bir bağış dağıtıldı ancak daha sonra Instagram kaldırıldı.

2016 YAYINLAŞMIŞ PAYLAŞIMI UKRAYNA’DAN DİYEREK PAYLAŞTILAR

Bu tür yanlış bilgiler, birden fazla platformda yayılıyor. Örneğin, NBC News’den Kat Tenbarge ve Ben Collins, paraşütle atlayan bir askerin videosunun bu hafta 20 fazla izlendiğini bildirdi, ancak bir video bir eğitimdendi. İlk olarak 6 Nisan 2016’da manzara şu anda görsel olarak hızla yayılıyor. NBC, kullanıcı adının komutanının adını kullananların üzerinde görüntüleniyormuş gibi davranıyorlarını yazıyor.

Shahin, yanlış bilgi hesapların uzun sürecek olan ilgi alanlarına dikkat çekmek: “Savaşla bilgi almak için bu tür hesapları istekli olmaya başlamak, savaşmaya devam edecek, onları sürecek, onları sürdürecek bu da uzun bir süre devam edecek bile yanlış bilgilerle beslenecek olan” geliyor.”

Twitter, Ukrayna ve Rusya'da reklamları durdurdu İlginizi Çekebilir Twitter, Ukrayna ve Rusya’da reklamları durdurdu Facebook ve Twitter, Ukrayna'daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı İlginizi Çekebilir Facebook ve Twitter, Ukrayna’daki yedek hesaplarının güvenliği için uyardı Ukraynalı lider, Tim Cook'u Rus App Store'dan engellemeye çağırdı İlginizi Çekebilir Ukraynalı lider, Tim Cook’u Rus App Store’dan engellemeye çağırdı

Apple Başbakan yardımcısı Cuma Facebook Haber Instagram Joe Biden para Perşembe Rusya sosyal medya Teknoloji TikTok Twitter Ukrayna

Instagram’da sahte resimleri paylaşarak paralar kazanıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK