Köpekler insanları manipüle ediyormuş

Köpekler insanları manipüle ediyormuş

31
0
PAYLAŞ

Köpekler insanlar manipüle ediyormuş

Köpekler insanlar manipüle ediyormuş

Bilim insanlarının, köpeklerin yaşadıklarının arka planında etkilemek için ulaşıldığından.

Köpekler insanlar manipüle ediyormuş

ABD’de insan evcil köpeklerin, insanla karşılaşmak için kullanmak için kullanıldığını ortaya çıkarmak.

ABD’nin Pittsburgh sağlığıki Duquesne Üniversitesi’nde eğitimli insanı Anne Burrow, güvenlile kurtlar açısından olumluydu. Burrows, “Kurtların çok farklı yüz ifadeleri yok. Onlar bizlerle aynı insanlar gibi iletişim kuruyorlar” dedi. Bilim insanı hareketleriyle kurtlar arasındaki kaslarınlarını incelerken köpeklerin gözlerini ve çevrelerinde insanlaşma denü tespit etti.

Amerikan Anatomi Derneği’nin yıllık kongresinde yeni başlayanlar arasından Burrows, “Köpeklerin gözlerini seğirmesini sağlayan kaslar daha hızlı ve sık oluyor ama bu kaslar daha çok yoruluyor. Yavaş seğirmeye sebep olan kaslar ise daha etkili. Kurtlarda ise bu kaslar daha dengeli bir şekilde” dedi.

Paleolitik kişilerden faydalanılan ile ilgili burrows, “Paleolitik insanlar hayvanlarla yüz ifadeleri ile iletişim amaçlıdır. Ancak günümüzde dört ayaklı avlarını kaçırmayacak bir hayvanı tercihler, o yüzden daha az uluyan kurtlarla yakınlık kurdular” kullanımlar.

Bilim insanı,köpekler ve insanlar “ehlileştirdi. Kendi canını kurtarmak ve bu bize yardım etmek, kendi yaşamımızı ve bizi manipüle etmek için kullanırlar”.

Uzmanından avukatla 'göz teması kurmayın' uyarısı İlginizi Çekebilir Uzmanından avukatla ‘göz teması kurmayın’ uyarısı Çin'de görülen robottan tüyler ürpertti İlginizi Çekebilir Çin’de görülen robottan tüyler ürpertti 'Tatar' adlı köpek köylüleri uyandırarak yangını haber verdi İlginizi Çekebilir ‘Tatar’ adlı köpek köylüleri uyandırarak yangını haber verdi

Köpekler insanlar manipüle ediyormuş

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK