Meta’dan Rusya destekli medyaya yasak

Meta’dan Rusya destekli medyaya yasak

33
0
PAYLAŞ

Meta’dan Rusya medyaya yasak

Meta’dan Rusya medyaya yasak

Facebook ve Instagram, Ukrayna’daki insanlar hedef alan bir dezenformasyon ağını çökerttiğini ve Rus devlet medya araçları RT ve Sputnik’e müdahale etmeyi engellediğini.

Meta'dan Rusya medyaya yasak

Meta, iki sosyal platformda yaklaşık 40 hesap, sayfa ve çocukluğun küçük küçük bir ağ ortaya çıkardığını. Bir blog yazısında, Meta’dan Nathaniel Gleicher ve David Agranovich, ağların Rusya ve Ukrayna’dan yönetildiğini söyledi:

“Rusya ve Ukrayna’dan yönetildiler ve çeşitli sosyal medya platformunda ve web sitelerinde gezin’deki hedef kişiler. Bu durdurmaduklarının, platformlarının paylaşılmasının sağlanmasını engelledik ve diğer teknoloji platformları, ad ve hükümetlerle tanıtım platformları.”

Meta’ İlişkilerden Sorumlu Başkan Başkan Yardımcısı Nick Clegg de Twitter hesabından, “Mevcut dışında gözden geçirilecek küresel AB’den RT ve Sputnik’e ilişkin RT ve Sput’larına göre kısıtlanır”.

Twitter, Ukrayna ve Rusya'da reklamları durdurdu İlginizi Çekebilir Twitter, Ukrayna ve Rusya’da reklamları durdurdu YouTube, çok sayıda Rus kanalının para gücünü durdurdu İlginizi Çekebilir YouTube, çok sayıda Rus kanalının para gücünü durdurdu

Meta’dan Rusya medyaya yasak

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK