Microsoft ve LinkedIn CEO’ları artık ofise dönmeyi beklemediklerini açıkladılar

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları artık ofise dönmeyi beklemediklerini açıkladılar

88
0
PAYLAŞ

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları artık ofise dönmek için beklemediklerini duyurdu

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları artık ofise dönmek için beklemediklerini duyurdu

CNBC’ye konuşan Microsoft ve LinkedIn CEO’ları Satya Nadella ve Ryan Roslansky, koronavirüs vakaları arttıkça tüm çalışanları ofise dönmek üzere programlamak yerine uzaktan çalışmayı desteklemenin yollarını aradıklarını söyledi.

Microsoft ve LinkedIn CEO'ları artık ofise dönmek için beklemediklerini duyurdu

Ofise dönüş tartışmaları sürerken, teknoloji alanında iki dev şirketin CEO’ları da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. CNBC’ye konuşan Nadella, “Sağlam bir geri dönüş tarihi belirlemeye çalıştık ve işe yaramadı” dedi. Çünkü pandeminin dünya çapındaki doğasının bu olduğunu düşünüyorum.”

Microsoft’un açıklamaları, Microsoft’un Perşembe günü bildirilen Covid-19 vakalarındaki artışlar nedeniyle çalışanlarının ABD ofislerine dönüşünü süresiz olarak ertelediğini duyurmasıyla geldi. Teknoloji devi daha önce ofislerin 7 Eylül’de yeniden açılacağını duyurmuştu ve Ağustos başında bu tarihi 4 Ekim’e erteledi. CNBC’ye göre karar ofise dönebilecek 103.000’den fazla Microsoft çalışanını etkileyecek.

“ARTIK YENİ BİR TARİH TAHMİN ETMEYE ÇALIŞMAYACAKTIR”

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Jared Spataro bir blog yazısında şunları yazdı: “Covid-19’un belirsizliği göz önüne alındığında, ABD’deki iş yerlerimizin tamamen yeniden açılması için yeni bir tarih tahmin etmeye çalışmamaya karar verdik.”

LinkedIn ise Temmuz ayında yaptığı açıklamada, çalışanlarına uzaktan çalışma veya hibrit bir model konusunda karar vermelerine izin vereceğini söyledi.

Nadella ve Roslansky, çalışma yapılarında esnekliğe odaklandıklarını söylüyor. Her iki CEO da bölgesel Covid verilerini takip ettiklerini ve çalışanlarının uzaktan veya hibrit model seçeneklerinden diledikleri gibi yararlanabileceklerini belirtti. Ayrıca, yeni yazılım yeniliklerinin yönetici-çalışan ilişkilerini ve kültürünü iyileştirebileceğini söylüyorlar.

Roslansky, “Düşünce ve yaklaşımınızda esnek olmak, çalışanlarınızın işlerini yapacağına güvenmek gerçekten önemli” dedi.

Ofise geri dönmek için ikramiye ve dondurma sunuyorlar ilginizi çekebilir Ofise geri dönmek için ikramiye ve dondurma sunuyorlar İngiltere'de ofise dönüş karışıklığı ilginizi çekebilir İngiltere’de ofise dönüş karışıklığı Microsoft ofise dönüşü geciktiriyor, çalışanların aşı olması gerekiyor ilginizi çekebilir Microsoft ofise dönüşü geciktiriyor, çalışanların aşı olması gerekiyor

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları artık ofise dönmek için beklemediklerini duyurdu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK